ספרי עליית הגג | להיות או לא להיות שייקספיר - סטיבן גרינבלטקטלוג הספרים
כותרים
מחברים
אבולוציה
אכסדרה
אנשים
ביוגרפיות
ביולוגיה
בריאות
ג'רונימו סטילטון
הארי פוטר
היסטוריה
יהדות
ילדים
כלכלה
מדע
מחזות
מנורת קריאה
מקור
מתח
מתמטיקה
נגד הרוח
נוער
ספורט
ספרות יפה
עיון
פוליטיקה
פילוסופיה
פילוסופיה ומדע
פיסיקה
פסיכולוגיה
צבא
קלסיקה
שואה
שירה
תורת המשחקים
תיבת פנדורין
תרגום
מועדון ספרי עליית הגג

הצטרפו לרשימת הדיוור של מועדון ספרי עליית הגג וקבלו עדכונים במייל

"יותר מכל, איינשטיין התייחס בחביבות לסטודנטים שלו. באירופה שלפני מלחמת העולם הראשונה נהגה הִיֶירַרְכיה נוקשה, ופרופסורים לא עודדו שאלות, בוודאי לא מצד סטודנטים רגילים. איינשטיין, לעומת זאת, בז לאנשים שהתנהגו ביהירות רק מפני שמעמדם החברתי איפשר להם זאת."

הטעות הגדולה של איינשטיין
חשוב לנו לדעת
facebook icon שלח חוות דעת
קטלוג
להיות או לא להיות שייקספיר
להיות או לא להיות שייקספיר

תעודת זהות

תרגום מאנגלית: מיכל קירזנר-אפלבוים
עיצוב עטיפה: דוד מוסקוביץ, סטודיו דוד ויוסף
דאנאקוד:362-2173
תאריך הוצאה: 2010 / 1
פורמט: 13.5x21 ס"מ
כריכה: רכה
מספר עמודים: 595
מחיר: 118 ש"ח

להיות או לא להיות שייקספיר

סטיבן גרינבלט

איש צעיר מעיר שדה קטנה, בלי נכסים משלו, בלי קשרים משפחתיים עם בעלי-השפעה ובלי השכלה אוניברסיטאית, עוקר ללונדון לקראת סוף המאה ה-16 ובתוך זמן קצר להדהים נעשה למחזאי הגדול ביותר לא רק של תקופתו, אלא בכל הזמנים. 

יצירותיו קוסמות למשכילים ולבורים, לעירוניים אנשי העולם הגדול ולתושבי ערי השדה המבקרים בתיאטרון לראשונה בחייהם. הוא מביא את הקהל שלו לידי צחוק ובכי; הוא הופך פוליטיקה לשירה; הוא מערבב בלי חשבון ליצנות ווּלגָרית עם דַקוּת-הבחנה פילוסופית. איך אפשר להסביר הישג בסדר-גודל כזה? איך הפך שייקספּיר להיות שייקספּיר? 


סטיבן גרינבּלַט מאפשר לנו לראות, לשמוע ולהרגיש כיצד נער רגיש ומוכשר להפליא, המוקף במארג העשיר של החיים האֶליזַבֶּתָניים - חיים מלאי דרמות ומופעים תיאטרוניים, אך גם גדושים באכזריות ובסכנה - הצליח להפוך לגדול המחזאים בעולם. מצויד בעושר עצום של ידע, וגם בכישרון לברור בין הטפל לעיקר, גרינבּלט מוסיף לכל מחזה של שייקספיר ניצוץ של הֶאָרָה, וכך מאפשר לנו לחוות מחדש את המחזות הדגולים הללו כאילו זו בשבילנו הפעם הראשונה שאנחנו קוראים אותם. 


להיות או לא להיות שייקספּיר הוא ספר חובה מרתק לא רק לכל מעריציו של שייקספיר, אלא לכל חובב תיאטרון - ובעצם לכל איש תרבות. הספר זכה לשבחי הביקורות של אנשי תיאטרון ואנשי ספר.

ביקורות

"מלאכת מחשבת. סטיבן גרינבלט קורא את מחשבותיו של שייקספיר בצורה מפעימה ומעוררת גם יחד, ומחזק את הקשרים בין החיים לאמנות כמו שכל האנשים היצירתיים מבינים בחושיהם. הספר הזה מתאים לאמנים ולאנשים רגילים, כמו גם לחוקרים ולתלמידים."


טינה פֶּקר, מנהלת אמנותית, Shakespeare & Company

"נוסף לידענותו ולהיגיון השקול שלו, ספרו של גרינבּלט רווי בערגה. להיות או לא להיות שייקספיר הוא מכתב אהבה לאיש שאותו לעולם לא נזכה להכיר. זו יצירה מופלאה."


השחקן סיימון ראסל ביל

"להיות או לא להיות שייקספּיר הוא ציון דרך. חוקר מן השורה הראשונה כתב כאן ספר כל-כך מרתק, מקורי וחדשני, ועם זאת שנון ומחוכם, ספר שנקרא בנשימה עצורה - זהו כשלעצמו נס קטן, המשקף את הנס הגדול של שייקספיר עצמו."


רוברט פינסקי, לשעבר המשורר הלאומי של ארצות-הברית

"סוף-סוף נמצא ספר כערכו של שייקספיר: ספר מבריק שכמו נכתב על-ידי עֵד ראייה, שמבין כיצד מחזאי נוטל את חומרי חייו ועולמו והופך אותם לתיאטרון."


המחזאי צ’רלס מִי

קריאה נוספת

קאמי וסרטר
מודדים את העולם
כעפעפי שחר
לחשוב!