ספרי עליית הגג | לחשוב! - סיימון בלקברןקטלוג הספרים
כותרים
מחברים
אבולוציה
אכסדרה
אנשים
ביוגרפיות
ביולוגיה
בריאות
ג'רונימו סטילטון
הארי פוטר
היסטוריה
יהדות
ילדים
כלכלה
מדע
מחזות
מנורת קריאה
מקור
מתח
מתמטיקה
נגד הרוח
נוער
ספורט
ספרות יפה
עיון
פוליטיקה
פילוסופיה
פילוסופיה ומדע
פיסיקה
פסיכולוגיה
צבא
קלסיקה
שואה
שירה
תורת המשחקים
תיבת פנדורין
תרגום
מועדון ספרי עליית הגג

הצטרפו לרשימת הדיוור של מועדון ספרי עליית הגג וקבלו עדכונים במייל

"אלי השעינה את מצחה על החלון הצונן כשהגדר השחורה והארוכה של קימריה צצה לפניהם. מוטות המתכת הגבוהים והמחודדים נראו קודרים ומאיימים. אבל מעבר להם שכן המקום היחיד שבו הרגישה מוגנת."

תיכון לילה 5 סופמשחק
חשוב לנו לדעת
facebook icon שלח חוות דעת
קטלוג
לחשוב!
לחשוב!

תעודת זהות

תרגום מאנגלית: עפר קובר
עיצוב עטיפה:
דאנאקוד:362-2052
תאריך הוצאה: 2011 / 3
פורמט: 13.5x21 ס"מ
כריכה: רכה
מספר עמודים: 326
מחיר: 98 ש"ח

לחשוב!

סיימון בלקברן

מבוא חדש לפילוסופיה

"הספר הזה נועד לאנשים שרוצים לחשוב על השאלות הגדולות: אלו שעוסקות במושגים כמו ידיעה, תבונה, אמת, רוח, חירות, ייעוד וגורל, זהות, אלוהים, טוּב וצדק. מושגים אלה אינם נחלתם הפרטית של מומחים. אנשים חושבים עליהם באופן טבעי, מפני שהם יוצרים את הדרכים שבהן אנו חושבים על העולם ועל המקום שלנו בתוכו. אלה גם נושאים שלהוגים היה מה לומר לגביהם. בספר הזה אני מבקש להציג דרכים אפשריות לחשוב על הנושאים שבהן עוסקות השאלות הגדולות... קוראים שיעכלו את מה שמכיל הספר הזה ימצאו את עצמם בעמדה נוחה יותר להתמודדות עם השאלות הגדולות, ויהיו מסוגלים לקרוא בהנאה, ובמידה נאותה של הבנה, את כתביהם של הוגים חשובים אשר ללא הכנה היו נראים להם מבלבלים".  

 

בשפה בהירה וקולחת, נעימה ושווה לכל נפש, סיימון בלקברן מראה לנו כיצד גדולי הפילוסופים של העולם המודרני - דקארט, קאנט, יוּם, ראסל, ויטגנשטיין ואחרים - בחנו את השאלות הגדולות הרלוונטיות לכל אחד מאיתנו. 

כל פרק בספר לחשוב! מדריך אותנו בנתיבים השופעים של הבעיות והתהיות הגדולות שמוסיפות גם היום להטריד את בני האדם - פילוסופים ולא פילוסופים כאחד. מה פירוש הדבר לדעת משהו? מה היחס בין נפשנו לגופנו? האם יש לנו רצון חופשי? איך אנו תופסים את עצמנו, את "האני" שלנו? או את אלוהים? ומהו בשבילנו העולם? וכיצד עלינו לפעול בתוכו? - אלה קצת מן הקושיות הגדולות שבלקברן מציג, ובמהלך הדיון בהן הוא מדגים את יופיין של התשובות הפילוסופיות השונות שניתנו להן במרוצת מאות שנים, ומעורר ביחס אליהן ספקות.

ביקורות

" בלֶקבּרן כתב את הספר האחד שכל אדם נאור חייב לקרוא כדי להבין את בעיות היסוד של הפילוסופיה... להבין - ואפילו להתענג. "


וולטר אייזקסון, מחבר הביוגרפיה איינשטיין: חייו והיקום שלו

" ספר מבוא... קולח ועממי, כתוב על ידי פילוסוף ידוע-שם, בעל דעה מוצקה בתחומו (אתיקה) ובעיקר מסווג על פי נושאים כלליים, מקיף וקולע. סיימון בלקבורן ... הוא לא רק הוגה מקורי אלא בעיקר מי שערך את מילון אוקספורד לפילוסופיה המפורסם... הישג מכובד בפני עצמו, שהופך את המוניטין של הספר לגדול עוד יותר.... הספר החדש בהחלט מצוין, לדעתי כמעט ברמה של קורס אוניברסיטאי.   "


אבי לבקוביץ,סוכן תרבות

קישורים


קריאה נוספת

ד"ר פרויד
איינשטיין
אינטליגנציה חברתית
מאמר על המתודה