ספרי עליית הגג | מודדים את העולם - דניאל קֶלמַןקטלוג הספרים
כותרים
מחברים
אבולוציה
אכסדרה
אנשים
ביוגרפיות
ביולוגיה
בריאות
ג'רונימו סטילטון
הארי פוטר
היסטוריה
יהדות
ילדים
כלכלה
מדע
מחזות
מנורת קריאה
מקור
מתח
מתמטיקה
נגד הרוח
נוער
ספורט
ספרות יפה
עיון
פוליטיקה
פילוסופיה
פילוסופיה ומדע
פיסיקה
פסיכולוגיה
צבא
קלסיקה
שואה
שירה
תורת המשחקים
תיבת פנדורין
תרגום
מועדון ספרי עליית הגג

הצטרפו לרשימת הדיוור של מועדון ספרי עליית הגג וקבלו עדכונים במייל

"כולנו לומדים, לפעמים בדרך הקשה, שלא כל דיאטה מתאימה לכל אחד."

לרזות בחוכמה!
חשוב לנו לדעת
facebook icon שלח חוות דעת
קטלוג
מודדים את העולם
מודדים את העולם

תעודת זהות

תרגום מגרמנית: יפתח הלרמן-כרמל ועדינה שטרן
עיצוב עטיפה: סטודיו מיכל ודקל
דאנאקוד:362-3174
תאריך הוצאה: 2009 / 10
פורמט: 13.5x21 ס"מ
כריכה: רכה
מספר עמודים: 239
מחיר: 0 ש"ח

מודדים את העולם

דניאל קֶלמַן

הפתעה נהדרת: רומן וירטואוזי, מצחיק, קונדסי, על שני מדענים דגולים, כתוב בידי סופר צעיר מאוד, והוא רב-מכר עולמי!

בשלהי המאה ה-18 יצאו שני ענקי רוח גרמנים למדוד את העולם. אלכסנדר פון הוּמְבּוֹלְדְט היה חוקר ארצות נלהב. קרל פרידריך גָאוּס היה "נסיך המתמטיקאים", גאון הגאונים. שני הצעירים המבריקים לא יכלו להיות שונים יותר זה מזה – באופי, בהתנהגות, בהרפתקאות שבחרו לעצמם ובדרכים שבהן ביקשו למדוד את הפלנטה שלנו על מרחביה האינסופיים. האחד עוזב את גרמניה ונודד בדרום אמריקה הרחוקה, נתקל במפלצות ימיות ובקניבלים, צולח נהרות, מעפיל לפסגות מושלגות, זוחל במחילות, מסתער על הרי געש. האחר ספון בחדרו, בוחן את העולם מבעד לטלסקופ, בעיני המתמטיקה והשכל הישר. האחד הרפתקן נמרץ שלא יכול עם נשים. האחר עצל, מדושן עונג עצמי, זועף, ובלי נשים חייו אינם חיים.

עכשיו, בגיל מופלג, מפורסמים ואולי קצת משונים, הם נפגשים לראשונה, בברלין של 1828, ונקלעים למערבולת הפוליטית והחברתית המטלטלת את גרמניה לאחר נפילת נפוליאון.

בכתיבה מרנינה, שופעת הומור עצמי דק וקריצות שנונות לקורא, דניאל קֶלמַן מציג את הדמויות האלה, האפרוריות כביכול, כבני אדם – מהוללים וגם נלעגים. לצד המתמטיקה, הבוטניקה ושאר המדעים, מתברר שיש (ואין) סקס, כישוף, קנאה וחמלה, טמטום פוליטי וכל עניין אנושי אחר.

מודדים את העולם הפך את מחברו לכוכב ספרות עולמי. בגרמניה הוא כיכב 35 שבועות ברציפות בראש רשימות רבי-המכר, ומכר כ-1.5 מיליון עותקים. הוא תורגם ליותר מ-40 שפות, והיה רב-מכר בינלאומי ענקי. מודדים את העולם הוא ספרו הראשון בעברית של קלמן, מחשובי הסופרים הגרמנים הצעירים היום.

ביקורות

"בשפה בהירה, מלאת דמיון ומעוף, ביד קלה ובטוב לב והערכה שאין לה קץ, מספר קלמן את סיפורם של שני ענקי רוח ודרכם – את סיפורה של האנושות ושל ההיסטוריה של המדע. פריצות הדרך המדעיות והמחקרים הנודעים של גאוס והומבולדט הופכים לחלק מהסיפור, וההנאה גוברת ככל שנחשפים הצדדים הקומיים באישיותם ובמצבים הקיצוניים שבהם הם נמצאים. מודדים את העולם מביא לנו את המוזר והמשונה שבחיי שני הגאונים הללו ובמקום רשימות מיובשות על מדע ודפי יומנים מאובקים הוא מלא חיים והפתעות."


רומי מיקולינסקי, וואלה!

"רב-אמן של הומור מעודן ואמנות סיפור מעולה. תענוג צרוף."


Neue Zurcher Zeitung

"סנסציה ספרותית מרהיבה... המחבר הצעיר הוא ילד פלא של הספרות, שכבר משווים אותו אל נבּוּקוֹב ופּרוּסט."


The Guardian

"הנושא מרתק. הרעיון מבריק. הכתיבה מעולה. הסיגנון מושך. התוכן סוחף ולא מרפה. מצב הרוח של הקורא מרומם ואף משועשע. דעתו של הקורא מתרחבת. באמת שלא צריך יותר מזה בספר. אה, כן. התרגום: התרגום נפלא.הסופר מאפשר לקורא להתבונן מן הצד בשני גאונים. זוהי זכות שאינה נופלת כל יום בחלקו של קורא מן השורה. רווחי הקריאה כאן עצומים: הרי לא כולנו ידענו לפני רגע על שני האנשים הללו, שקידמו את המחקר והמדע בתחומיהם בצעדי ענק. והנה אנחנו יודעים עליהם לפתע, והשיעור היה מבדר במפתיע. ההומור הדקיק והחד של הכותב הזה, ואהבתו השופעת לדמויותיו, הניחו על המדף ספר נדיב בחוויה אינטליגנטית נדירה."


תלמה אדמון, זמן תל אביב

קריאה נוספת

אני, קלאודיוס
הכתרה
יועץ ממלכתי
מסע אל התבונה