ספרי עליית הגג | משה לנדוי. שופט - מיכל שקדקטלוג הספרים
כותרים
מחברים
אבולוציה
אכסדרה
אנשים
ביוגרפיות
ביולוגיה
בריאות
ג'רונימו סטילטון
הארי פוטר
היסטוריה
יהדות
ילדים
כלכלה
מדע
מחזות
מנורת קריאה
מקור
מתח
מתמטיקה
נגד הרוח
נוער
ספורט
ספרות יפה
עיון
פוליטיקה
פילוסופיה
פילוסופיה ומדע
פיסיקה
פסיכולוגיה
צבא
קלסיקה
שואה
שירה
תורת המשחקים
תיבת פנדורין
תרגום
מועדון ספרי עליית הגג

הצטרפו לרשימת הדיוור של מועדון ספרי עליית הגג וקבלו עדכונים במייל

"בכך שהסכימו להתגמשויות מסוג זה הצליחו המשטרים הפשיסטיים לשמור על נאמנותם של לאומנים ושמרנים שלא הסכימו עם כל מה שעשתה המפלגה."

האנטומיה של הפשיזם
חשוב לנו לדעת
facebook icon שלח חוות דעת
קטלוג
משה לנדוי. שופט
משה לנדוי. שופט

תעודת זהות

תרגום מעברית:
עיצוב עטיפה:
תאריך הוצאה: 2012 / 4
פורמט: 13.5x21 ס"מ
כריכה: רכה
מספר עמודים: 608
מחיר: 128 ש"ח

משה לנדוי. שופט

מיכל שקד

מעטים זוכרים כי משה לנדוי הוא האיש שישב בראש בית הדין ששפט את אדולף אייכמן. על המשפט הזה – בלי ספק החשוב מכל המשפטים שנערכו במדינת ישראל – נכתבו כבר הררי מילים, קודם כל מנקודת ראותם של כל הפעילים המרכזיים בפרשה. רק אדם אחד שמר על שתיקה: אב בית הדין. בספר הזה מובאת לראשונה עדותו של השופט לנדוי, ומתואר תפקידו המיוחד במשפט הזה - חתירתו לעשות דין צדק, בלי לקפח את חלקה של ההיסטוריה, אבל גם בלי להפוך את האירוע למשפט ראווה בנוסח סובייטי. והצלחתו המרשימה במשימה הכמעט בלתי-אפשרית הזאת.

 

אצל רבים מעורר השם לנדוי את האסוציאציה "ועדת לנדוי", ועימה המושג הבעייתי "לחץ פיזי מתון". איך התגלגלו הדברים לידי כך? מה בדיוק קרה שם? כיצד נקשר שמו של השופט הישר והאמיץ הזה, שהדמוקרטיה היתה נר לרגליו, עם מושג כל-כך לא-דמוקרטי? גם כאן, הירידה לפרטים מגלה סיפור הרבה יותר מורכב ממה ש"היה כתוב בעיתון". מי מאיתנו יודע מה באמת התיר ומה אסר בתכלית האיסור אותו "נספח סודי" של דו"ח ועדת לנדוי שלא פורסם עד היום?

 

סיפור חייו ומשפטיו של השופט משה לנדוי שפורשׂת בפנינו מיכל שקד – באמפּתיה, אבל גם בראייה ביקורתית – הוא גם סיפורה המרתק של החברה הישראלית בחצי המאה הראשונה לקיומה של מדינת ישראל. זוהי ביוגרפיה משפטית במיטבה, כתובה בלשון השווה לכל נפש הנגישה גם לכל מי שאינו משפטן.

 

ביקורות

" הביוגרפיה החדשה של משה לנדוי היא אחד הספרים המחכימים ביותר שיופצו בשבוע הספר תשע"ב, הבא עלינו לטובה ולקריאה. דוקטור מיכל שקד כתבה ספר משובח על שופט בחסד, שהלך אשתקד לעולמו בגיל 99, והותיר כאן אחריו מורשת משפטית לדורות. "


חגי סגל, מקור ראשון

" ספרה החדש והמרתק של מיכל שקד, "משה לנדוי.שופט", משקף היטב את דמותו המאופקת. שקד, משפטנית מובהקת ופרקליטה מוערכת, מתארת ביד אמן את תחנות חייו השונות של לנדוי...אין זו ביוגרפיה מציצנית, אלא ספר המבקש לתאר את מכלול יצירתו של שופט שעשה במלאכת השפיטה 42 שנה...הפרק על משפט אייכמן הוא מן הפרקים המרתקים והמרגשים בספר. שקד משמיעה לראשונה את קולו של מי שניצב במרכז הבמה, אב בית הדין השופט לנדוי. זהו ספר חשוב על תפקידו של המשפט בכלל, ושל השופט לנדוי בפרט, בעיצוב מסכת ערכיה של מדינה יהודית ודמוקרטית.ראוי כי ייקרא לא רק על ידי משפטנים "


ד'ר אביעד הכהן, ישראל היום

קריאה נוספת

היסטוריה של העולם לצעירים מכל הגילים
חוק, חירות ומוסר
צדק כהוֹגנוּת
מארק אדלמן