ספרי עליית הגג | חוק, חירות ומוסר - א. ל. ה. הארטקטלוג הספרים
כותרים
מחברים
אבולוציה
אכסדרה
אנשים
ביוגרפיות
ביולוגיה
בריאות
ג'רונימו סטילטון
הארי פוטר
היסטוריה
יהדות
ילדים
כלכלה
מדע
מחזות
מנורת קריאה
מקור
מתח
מתמטיקה
נגד הרוח
נוער
ספורט
ספרות יפה
עיון
פוליטיקה
פילוסופיה
פילוסופיה ומדע
פיסיקה
פסיכולוגיה
צבא
קלסיקה
שואה
שירה
תורת המשחקים
תיבת פנדורין
תרגום
מועדון ספרי עליית הגג

הצטרפו לרשימת הדיוור של מועדון ספרי עליית הגג וקבלו עדכונים במייל

"הורדוס היה ערמומי מאד. הוא ידע היטב שלאנטיפס אין שום כוונה לפתוח בשום מלחמה, ושרק הנטייה שלו לתצוגת ראווה היא שגרמה לו למלא את הנשקייה שלו בסגנון מפואר כזה."

קלאודיוס האל
חשוב לנו לדעת
facebook icon שלח חוות דעת
קטלוג
חוק, חירות ומוסר
חוק, חירות ומוסר

תעודת זהות

תרגום מאנגלית: אליה גילדין
עיצוב עטיפה:
תאריך הוצאה: 2006 / 2
פורמט: 13.5x21 ס"מ
כריכה: רכה
מספר עמודים: 159
מחיר: 78 ש"ח

חוק, חירות ומוסר

א. ל. ה. הארט

מהדורה חדשה

"... קל עד להחריד להאמין, כי נאמנות לעקרונות דמוקרטיים גוררת קבלה של מה שאפשר לכנותו פופוליזם מוסרי: ההשקפה שעל-פיה הרוב יש לו זכות מוסרית להכתיב כיצד כולם צריכים לחיות. זוהי אי-הבנה של הדמוקרטיה, אי-הבנה המוסיפה לאיים על חירות הפרט... הטעות העיקרית היא שאין מבחינים בין העיקרון הקביל, כי מוטב להפקיד את הכוח הפוליטי בידי הרוב, לבין הטענה הלא-קבילה, כי מה שהרוב עושה בכוח הזה הוא מעבר לביקורת ולעולם אין להתנגד לו. מי שאיננו מקבל את העיקרון הראשון לא יוכל להיות דמוקרט, אבל שום דמוקרט אינו חייב לקבל את השנייה." 

 

האם יש להתיר קיום יחסי מין הומוסקסואליים בין מבוגרים בהסכמה הדדית וברשות הפרט? האם יש להתיר זנות בנסיבות ובהגבלות דומות? או שמא שאלות מן הסוג הזה אינן כלל עסקו של החוק, כל זמן שלא מדובר בגרימת נזק לזולת או בניצולו? דרך העיסוק בשאלות נוקבות אלה חותר פרופ’ הרברט הארט, מי שהיה הפילוסוף-של-המשפט הגדול במאה העשרים, לתת תשובות לשאלות הכלליות יותר הקשורות במטרות החקיקה הפלילית, ובמיוחד: האם מותר למדינה לאכוף על אזרחיה חוקים שכל מטרתם לשמר כללי מוסר הנוהגים בה? הארט הוא ממשיכו המובהק של ג’ון סטיוארט מיל במאה העשרים, והספר רב-ההשפעה הזה הוא דוגמה מופתית למה שפילוסופיה במיטבה מסוגלת לעשות: שינויים של ממש לא רק בחשיבה אלא גם בחקיקה ובשיפוט.

 

קריאה נוספת

על החירות
צדק כהוֹגנוּת
המבנה של מהפכות מדעיות
מלכוד 22