ספרי עליית הגג | איינשטיין - וולטר אייזקסוןקטלוג הספרים
כותרים
מחברים
אבולוציה
אכסדרה
אנשים
ביוגרפיות
ביולוגיה
בריאות
ג'רונימו סטילטון
הארי פוטר
היסטוריה
יהדות
ילדים
כלכלה
מדע
מחזות
מנורת קריאה
מקור
מתח
מתמטיקה
נגד הרוח
נוער
ספורט
ספרות יפה
עיון
פוליטיקה
פילוסופיה
פילוסופיה ומדע
פיסיקה
פסיכולוגיה
צבא
קלסיקה
שואה
שירה
תורת המשחקים
תיבת פנדורין
תרגום
מועדון ספרי עליית הגג

הצטרפו לרשימת הדיוור של מועדון ספרי עליית הגג וקבלו עדכונים במייל

"הרגע שבו גילה לראשונה שהוא קוסם, ושהוא עוזב את הדרסלים כדי ללמוד בהוגוורטס! אם זה לא זיכרון מאושר, הארי לא ידע מה כן... הוא התרכז היטב היטב בתחושה שהיתה לו כשהבין שהוא עוזב את דרך פריווט..."

הארי פוטר והאסיר מאזקבאן
חשוב לנו לדעת
facebook icon שלח חוות דעת
קטלוג
איינשטיין
איינשטיין

תעודת זהות

תרגום מאנגלית: דוד מדר
עיצוב עטיפה:
דאנאקוד:3626470
תאריך הוצאה: 2011 / 8
פורמט: 13.5x21 ס"מ
כריכה: רכה
מספר עמודים: 775
מחיר: 128 ש"ח

איינשטיין

וולטר אייזקסון

חייו והיקום שלו

בשנת 1905 הפך אלברט איינשטיין את תמונת העולם שלנו מן הקצה אל הקצה. הפיזיקאי הצעיר הגיע משומָקום, כביכול: פקיד במשרד פטנטים, בלי דרך סלולה לקריירה אוניברסיטאית של ממש, לָכוּד בקשרי זוגיות סבוכים, פירסם ב"שנת הפלאות" הזאת – annus mirabilis – חמישה מאמרים שיחדיו שינו לחלוטין את ראיית העולם והיקום. ומאז, איינשטיין הוא לא רק המדען הדגול של המאה ה-20, אלא סמל למהפכנות בחשיבה, למקוריות, לעצמאות. ועד כדי כך, שהידוען המדעי הראשון הזה של העידן המודרני מרהיב עוז כפי שאיש לא עשה לפניו: כאשר נשאל, לאחר נסיעת המשלחת המדעית המפורסמת של אדינגטון לערוך את התצפית של ליקוי החמה, מה היתה תגובתו אילו הפריכה התצפית את התיאוריה שלו, ענה בביטחה, "אז הייתי משתתף בצערו של האֵל היקר; התיאוריה נכונה".

איינשטיין הוא שילוב מרתק של הגאון העמקן, "הילד" השובב, הגבר המקסים, המורד הפוליטי – הגיבור הנפלא ביותר לסיפור חיים. וזהו גם סיפורו של יהודי הגולה מארצו שוב ושוב, לאורכן ולרוחבן של שתי מלחמות עולם. את כל אלה מצליח וולטר אייזקסון, כותב ועורך רב-ניסיון, לשזור בדרך מאלפת. ובמהלך הסיפור הוא מצליח ל"קלקל" כמה מיתוסים לא-ממש-מבוססים על הילד, המבוגר, המדען, הציוני, המאמין ועוד...


 וולטר אייזקסון היה עורך השבועון טיים, והמנהל של רשת החדשות הבינלאומית CNN. בין ספריו: הביוגרפיה של המדען והמדינאי האמריקאי בנג'מין פרנקלין, והביוגרפיה של הנרי קיסינג'ר.

ביקורות

" אייזקסון מיטיב להתמודד עם עבודתו המדעית של איינשטיין: הוא מציג אותה באופן מדויק ושלם, ובדיוק ברמת הפירוט המתאימה לקוראים סקרנים שאינם מדענים. זו הביוגרפיה הקריאה והמזמינה ביותר של איינשטיין עד היום. "


A. Douglas Stone, פרופסור לפיזיקה באוניברסיטת ייל

" ביוגרפיה יוצאת מגדר הרגיל... "


ירון לונדון, לונדון את קירשנבאום, ערוץ 10

" אייזקסון הצליח לתפוס את איינשטיין השלם. בסגנון קל ולא-מאומץ הוא מקפיד לרדת בדייקנות לפרטים המדעיים החשובים, ויחד עם זה לקחת אותנו למופע מרהיב של חייו, רוחו ויצירתו של האיש ששינה את האופן שבו אנחנו רואים את העולם והיקום, שבו אנו חלקיק. "


Brian Greene, מחבר רבי-המכר היקום האלגנטי ומארג היקום

" הביוגרפיה שכתב אייזקסון היא תענוג של קריאה, והיא מתארת לנו את המדען הדגול כאדם מלא-חיים. "


Murray Gell-Mann, חתן פרס נובל לפיזיקה

" זו קריאת חובה, ולא רק כי ההסברים המדעיים בביוגרפיה בהירים ונגישים לכל אח "


רונן דורפן,ישראל היום

" הגדולה שבביוגרפיה החדשה היא התפקיד הכפול שהיא ממלאת: גם צהוב וגם עמוק. הוא קולח, מהנה ומבדח מאוד. ולאנקדוטות הללו יש שימוש בכך שהן תורמות לשטף הקריאה, מורידות את הסיפור לעם ונוסכות על ה”כבדות” של איינשטיין את הקלילות של אישיותו. אייזקסון כאמור עושה את זה באמנות. "


אבי לבקוביץ, סוכן תרבות

" הספר עב הכרס מצליח בצורה בלתי רגילה במשימותיו... "


פרופ' אליעזר ויצטום

" אייזקסון מצליח לחדור לעובי הקורטקס של הגיבור האופטימלי ומביא ביוגרפיה מאלפת... אל תיבהלו מ 700 העמודים. הם באמת חולפים ביעף.  "


יעל פרוינד-אברהם, מקור ראשון

קישורים


קריאה נוספת

המפץ הגדול
הפצצה
המבנה של מהפכות מדעיות
המוזיקה של המספרים הראשוניים