ספרי עליית הגג | הפצצה - ג'ים באגוטקטלוג הספרים
כותרים
מחברים
אבולוציה
אכסדרה
אנשים
ביוגרפיות
ביולוגיה
בריאות
ג'רונימו סטילטון
הארי פוטר
היסטוריה
יהדות
ילדים
כלכלה
מדע
מחזות
מנורת קריאה
מקור
מתח
מתמטיקה
נגד הרוח
נוער
ספורט
ספרות יפה
עיון
פוליטיקה
פילוסופיה
פילוסופיה ומדע
פיסיקה
פסיכולוגיה
צבא
קלסיקה
שואה
שירה
תורת המשחקים
תיבת פנדורין
תרגום
מועדון ספרי עליית הגג

הצטרפו לרשימת הדיוור של מועדון ספרי עליית הגג וקבלו עדכונים במייל

"כשתמו הסערות ובא הקיץ המחניק, הופיעו באגרטל ורדים, האהובים על השניים שציפו להם זמן רב. זה אשר קרא לעצמו אמן עבד בקדחתנות על הרומן שלו, ואותו רומן בלע גם את האלמונית."

האמן ומרגריטה
חשוב לנו לדעת
facebook icon שלח חוות דעת
קטלוג
הפצצה
הפצצה

תעודת זהות

תרגום מאנגלית:
עיצוב עטיפה: סטודיו פיני חמו
דאנאקוד:3623811
תאריך הוצאה: 2012 / 2
פורמט: 13.5x21 ס"מ
כריכה: אחר
מספר עמודים: 679
מחיר: 128 ש"ח

הפצצה

ג'ים באגוט

היסטוריה סודית של פצצת האטום 1949-1939

הפצצה הוא החיבור השלם הראשון על המירוץ לפיתוח נשק אטומי שניהלו גרמניה הנאצית, בריטניה, ארצות הברית וברית המועצות – הנשק שהביא באופן מחריד כל כך לסיומה של מלחמת העולם השנייה וסימן את ראשית המלחמה הקרה בין המעצמות. מדוע התמידו הפיזיקאים בפיתוח פצצת האטום אף על פי שידעו היטב מהי יכולת ההרס הגלומה בה? מדוע, למרות יתרון ראשוני ניכר, כשלו הפיזיקאים של היטלר? באיזו מידה התבססה תוכנית האטום הסובייטית על מודיעין שאספו מרגלים כמו קלאוס פוקס, תיאודור הול, דיוויד גרינגלס ובני הזוג רוזנברג? האם בעלות הברית באמת תיכננו להתנקש בדמות מרכזית בתוכנית הגרמנית לפיתוח הפצצה? האם עודדו הפיזיקאים ביודעין את מירוץ החימוש?

הספר מתבסס על חומר מודיעיני שהותר לפרסום, בין השאר תמלילי פארם הוֹל של ה-MI6, תשדורות סובייטיות מוצפנות שפיצחו הבריטים ופרשנויות של חוקרים רוסים למסמכים מן הארכיונים הסובייטיים. ג'ים באגוט טווה סיפור רחב יריעה הנפרש על פני עשר שנים הרות גורל, מגילוי הביקוע הגרעיני ב-1939 ועד ג'ו-1, הניסוי הגרעיני הסובייטי הראשון, שנערך באוגוסט 1949. הספר מתאר בהרחבה אירועים דרמטיים כמו החבלה שביצעו אנשי קומנדו נורווגים במפעל המים הכבדים של הנאצים, והפגישה הידועה בין נילס בוהר וּורנר הייזנברג בקופנהגן בעת הכיבוש הנאצי של דנמרק.

בּאגוֹט מספר גם על מעורבותם הישירה של מדעני בעלות הברית במצוד אחרי עמיתיהם הגרמנים באירופה שסועת הקרבות לאחר הפלישה לנורמנדי, וחושף את תגובות המדענים הגרמנים העצורים כששמעו על "הצלחתן" של בעלות הברית בהירושימה.הפצצה הוא דרמה חובקת כול על מדע וטכנולוגיה במגבלות ההבנה האנושית; סיפור העולה על כל דמיון, שהוא גם אמת היסטורית.

 

ביקורות

" מי שמבקש לדעת כיצד נוצר, היכן נטמן ואיך נבט הגרעין שממנו "צמח" הגרעין המאיים האיראני, הצפון קוריאני, וכו’, כדאי שיקרא את הספר המרתק "הפצצה"... "


ירח טל, ערוץ המדע, הארץ

קריאה נוספת

מלכוד 22
המדענים הגדולים
ואיך נדע?
חוק, חירות ומוסר