ספרי עליית הגג | המוזיקה של המספרים הראשוניים - מרכוס דוּ-סוּטויקטלוג הספרים
כותרים
מחברים
אבולוציה
אכסדרה
אנשים
ביוגרפיות
ביולוגיה
בריאות
ג'רונימו סטילטון
הארי פוטר
היסטוריה
יהדות
ילדים
כלכלה
מדע
מחזות
מנורת קריאה
מקור
מתח
מתמטיקה
נגד הרוח
נוער
ספורט
ספרות יפה
עיון
פוליטיקה
פילוסופיה
פילוסופיה ומדע
פיסיקה
פסיכולוגיה
צבא
קלסיקה
שואה
שירה
תורת המשחקים
תיבת פנדורין
תרגום
מועדון ספרי עליית הגג

הצטרפו לרשימת הדיוור של מועדון ספרי עליית הגג וקבלו עדכונים במייל

"אני עצמי לא סובל בישולים חריפים (יש לי קיבה עדינה). אבל תגובתה של הדודה עודדה אותי (אם זה מתאים לאשה מבוגרת, זה בטח יתאים גם לי!)."

מסתורי האוצר הנעלם
חשוב לנו לדעת
facebook icon שלח חוות דעת
קטלוג
המוזיקה של המספרים הראשוניים
המוזיקה של המספרים הראשוניים

תעודת זהות

תרגום מאנגלית: אוריאל גבעון
עיצוב עטיפה: סטודיו פיני חמו
תאריך הוצאה: 2006 / 0
פורמט: 13.5x21 ס"מ
כריכה: רכה
מספר עמודים: 476
מחיר: 88 ש"ח

המוזיקה של המספרים הראשוניים

מרכוס דוּ-סוּטוי

החיפוש אחר פתרון התעלומה המתמטית הגדולה ביותר

כולנו למדנו בבית הספר שמספר ראשוני מתחלק רק בעצמו וב-1. אבל לא לימדו אותנו שמספרים ראשוניים מייצגים את אחת התעלומות הגדולות ביותר של הידע האנושי: כיצד ניתן לקבוע מתי יופיע המספר הראשוני הבא? האם יש חוקיות וסדר בהופעת המספרים הראשוניים? ומדוע זה חשוב?

בשנת 1859 הציג המתמטיקאי הגרמני ברנרד רימָן השערה שהציעה פתרון לחידה העתיקה, אבל הוא לא הצליח להוכיח את ההשערה והתעלומה רק התעצמה. מרכוס דוּ סוֹטוֹי מספר את סיפורו של האיש המבריק והמוזר, שהשפעתו מגיעה עד ימינו אלה בתחומים שונים ומגוונים: מכניקת הקוונטים, מסחר אלקטרוני, הצפנה, מדעי המחשב, ועוד. זהו גם סיפורה של החידה האלמותית, על שלל הדמויות המבריקות (ולא פעם מוזרות ביותר) אשר נאבקו בה מאז ועד ימינו אלה, ולא יכלו לה. הסיפור שדה סוטוי מספר מרגש ומעורר השראה, ומציג בפנינו את עולמם של המתמטיקאים, על כל היופי והסודות הצפונים בו, הכאב וההשראה.

ביקורות

"ספר מהמם! מהנה ביותר. דוּ סוֹטוֹי לוקח אותנו למסע מרתק אל תוך עולם המספרים הראשוניים. הוא מציג לפנינו כמה מן הגאונים הגדולים ביותר של המתמטיקה, ומספר על חייהם בהתלהבות ובכישרון, כמו שהוא מספר על הרעיונות שלהם."


אוליבר סאקס, מחבר 'האיש שחשב שאשתו היא כובע'

"דוּ סוֹטוֹי מדביק בהתלהבות שלו. יש לו אמונה יוקדת באינטליגנציה של הציבור הרחב. הוא חשף אוצר של אנקדוטות מרתקות וארג אותן לסיפור מרתק. "


Observer

"אני לא מבינה כלום במספרים, אבל הספר הזה כתוב כל כך טוב, הסיפור כל כך אנושי וחי... קראתי כל עמוד, אפילו את אלה שהיו בהם המון מספרים! "


מרגרט דראבּל, The Guardian

"ספרו של דו סוטוי ייחודי בכך שלא נכתב בידי סופר מדע־פופולרי, אלא בידי מתמטיקאי העוסק בתחום... דו סוטוי נזהר עד מאוד שלא להגזים בתיאורים מתמטיים, ואף מקפיד לספק לכל מונח מעין הקבלה או אלגוריה מהעולם המוכר יותר לקורא...מדובר בספר קריא וקולח, לא רק למתמטיקאים...העובדה שהפרק האחרון בסיפור טרם נכתב רק מוסיפה לנופך המסתורין שלו."


טל כהן, האייל הקורא

"המחבר, דו סוטוי, כתב ספר מרתק שאין בו כמעט שום נוסחה. מצד שני, הוא אינו עושה הנחות, ואינו חותך פינות. כל אחד יכול לקרוא בו, כאילו היה ספר הרפתקאות, והוא אכן כזה. המוזיקה שחיבר דו סוטוי, לאורך קו הלכת המיוחד שלו לעבר "פסגת האוורסט" של השערתו, ערבה מאוד לאוזני. בתרגום הקולח של אוריאל גבעון נשמרים צליליה היטב."


אריה רוקח, ידיעות אחרונות

קריאה נוספת

סימטריה
סודות ההצפנה
נפלאות התבונה
התֵיאוֹרֶמָה של התוכי