ספרי עליית הגג | לוגיקומיקס - החיפוש אחר האמת - אפוסטולוס דוקסיאדיסקטלוג הספרים
כותרים
מחברים
אבולוציה
אכסדרה
אנשים
ביוגרפיות
ביולוגיה
בריאות
ג'רונימו סטילטון
הארי פוטר
היסטוריה
יהדות
ילדים
כלכלה
מדע
מחזות
מנורת קריאה
מקור
מתח
מתמטיקה
נגד הרוח
נוער
ספורט
ספרות יפה
עיון
פוליטיקה
פילוסופיה
פילוסופיה ומדע
פיסיקה
פסיכולוגיה
צבא
קלסיקה
שואה
שירה
תורת המשחקים
תיבת פנדורין
תרגום
מועדון ספרי עליית הגג

הצטרפו לרשימת הדיוור של מועדון ספרי עליית הגג וקבלו עדכונים במייל

"מדובר כאן במולקולות, בהתרבות ובפעולת האבולוציה. מדובר גם בדרך שבה פועלים הביולוגים, בדרך שבה הם בוחנים את היפה ואת האמיתי, את הטוב ואת הרע."

על זבובים, עכברים ואנשים
חשוב לנו לדעת
facebook icon שלח חוות דעת
קטלוג
לוגיקומיקס - החיפוש אחר האמת
לוגיקומיקס - החיפוש אחר האמת

תעודת זהות

תרגום מאנגלית: אמיר צוקרמן
עיצוב עטיפה: גלית מרציאנו
דאנאקוד:3624181
תאריך הוצאה: 2016 / 9
פורמט: 13.5x21 ס"מ
כריכה: רכה
מספר עמודים: 344
מחיר: 118 ש"ח

לוגיקומיקס - החיפוש אחר האמת

אפוסטולוס דוקסיאדיס, כריסטוס ח. פאפאדימטריו, אלקוס פאפאדטוס, אנני די דונה

לוגיקומיקס הוא נסיון חלוצי בכתיבה ואיור של רעיון פילוסופי, אשר יענג כל מי שרוצה לקרוא רומן גרפי שמבקש לספר 'מה הערך של הוכחה אם היא מבוססת על מה שלא הוכח?' ולמה למתמטיקאים רבים יש נטייה לשגעון?

 

את לוגיקומיקס מוביל גיבור שהוא מן הגאונים המסעירים של המאה העשרים: ברטרנד ראסל. כנער נתקל ראסל בְּהוכחה של הגיאומטריה הקלאסית, ונִשבּה מייד בקסמו של היופי הזה. ואז, אל מול הפלא של הטוהר והבהירות, העוגן של היציבות, כירסם בו הספק: על מה מבוסס כל המבנה המפואר הזה – המתמטיקה, אֵם כל הידיעות שלנו?

 

בלוגיקומיקס מבקשים אפוסטולוס דוקסיאדיס וכריסטוס ח. פאפאדימטריוס להראות את האובססיה של גאונים על נושא ספציפי שטרם נפתר. כמות מדהימה של מתמטיקאים, פיזיקאים וחוקרי מדע השתגעו או שהיו קרובים לשיגעון במהלך החקר שלהם אחרי סוגות המתמטיקה. ברטרנד ראסל, הגיבור שמוביל את הספר, הוא גאון של פילוסופיה ומתמטיקה, שפחד כל ימיו מהאפשרות של שיגעון בגלל ההיסטוריה המשפחתית וגם בגלל העיסוק האובססיבי שלו. ולא במקרה, אין "סתם גאונים" במתמטיקה ודוגמא לכאלה שהתערערו הם גוטלוב פרגה, קורט גדל, ויטגנשטיין, אלן טיורינג ועוד.

 

לוגיקומיקס מבקש לענות על השאלה המהותית ששאל ראסל: הדברים הראשונים – ממה הם? מי אמר שהם אמיתיים ועל מה מונחת המתמטיקה? אחריהם נשאלת השאלה על מה מבוססת האמת של כל המדעים שתחילתם במתמטיקה ולוגיקה?

בספר מתחיל החיפוש דרך דמותו של ראסל ואיתו גדל, טיורינג, ויטגנשטיין ועוד דמויות ואירועים רבים, כשברקע מתחוללות 2 מלחמות עולם, פאשיזם ונאציזם. הכתיבה הרהוטה ואיורי הקומיקס המרהיבים ומלאי ההומור הפכו את לוגיקומיקס לרב-מכר בשפות רבות, הזוכה להערצה על ידי נוער ומבוגרים וקוצר שבחים גם ממתמטיקאים גדולי-עולם כמו ג'ון נאש (נפלאות התבונה), וגם מאנשי קומיקס.

ביקורות

" זה ספר הקומיקס הכי טוב, ובטח הכי מיוחד, שקראתי. "


Sunday Times

" מתמטיקה אף פעם לא היתה מסעירה כל-כך כמו בספר הזה! "


The Guardian

" איזו דרך חדשנית ומלאת דמיון לספר את הסיפור - לוגיקומיקס מתאר את המתמטיקה כמו שהיא: הרפתקה אנושית, מלאה מתח, דרמה, הומור וטיפוסים מוזרים! "


New Scientist

קריאה נוספת

תורת המשחקים מהדורה מורחבת ומעודכנת
הדוד פטרוס והשערת גולדבך
התֵיאוֹרֶמָה של התוכי
נפלאות התבונה