ספרי עליית הגג | לא נורמליים! - אלן פרנסיסקטלוג הספרים
כותרים
מחברים
אבולוציה
אכסדרה
אנשים
ביוגרפיות
ביולוגיה
בריאות
ג'רונימו סטילטון
הארי פוטר
היסטוריה
יהדות
ילדים
כלכלה
מדע
מחזות
מנורת קריאה
מקור
מתח
מתמטיקה
נגד הרוח
נוער
ספורט
ספרות יפה
עיון
פוליטיקה
פילוסופיה
פילוסופיה ומדע
פיסיקה
פסיכולוגיה
צבא
קלסיקה
שואה
שירה
תורת המשחקים
תיבת פנדורין
תרגום
מועדון ספרי עליית הגג

הצטרפו לרשימת הדיוור של מועדון ספרי עליית הגג וקבלו עדכונים במייל

"המילה "כלכלה" עלולה להישמע קצת יבשה, ולגרום לכם לחשוב על ערימה של נתונים סטטיסטיים. אבל כל מה שהיא עושה זה פשוט להסביר איך לעזור לאנשים לשרוד, להיות בריאים, ולזכות בחינוך יסודי. היא מנסה להסביר איך לאנשים מסוימים יש כל מה שצריך כדי לחיות חיים מלאים ומאושרים – ולאחרים אין. אם נוכל לפתור בעיות כלכליות בסיסיות, אולי נוכל לעזור לכולם לחיות חיים טובים יותר."

היסטוריה של הכלכלה לצעירים מכל הגילים
חשוב לנו לדעת
facebook icon שלח חוות דעת
קטלוג
לא נורמליים!
לא נורמליים!

תעודת זהות

תרגום מאנגלית: דפנה לוי
עיצוב עטיפה:
דאנאקוד:3624842
תאריך הוצאה: 2016 / 2
פורמט: 13.5x21 ס"מ
כריכה: רכה
מספר עמודים: 400
מחיר: 88 ש"ח

לא נורמליים!

אלן פרנסיס

מבט נוקב מבפנים על אבחון פסיכיאטרי שיצא משליטה, על חברות התרופות, ועל הפיכת התנהגויות יומיומיות שלנו לבעיות רפואיות

אלן פרנסיס זיעזע את עולם הפסיכיאטריה עם פרסום לא נורמליים! הזעקה העולה מהספר הזה מפתיעה, פוקחת עיניים, וקוראת לשינוי מיידי ונחוץ מאין כמוהו. והשינוי הזה בנפשנו.

 

כל אחד מאיתנו חש לפעמים עצבות, מתח, עליות וירידות במצב הרוח וכדומה. אבל כיום, מיליוני אנשים ברחבי העולם, המדווחים על תחושות כאלה או אחרות, מאובחנים שלא לצורך כסובלים מהפרעות נפשיות. הם מתויגים, בעיני עצמם ובעיני סביבתם, הם מקבלים טיפולים, רובם לא נחוצים, וכמובן – הם צורכים תרופות.

 

אלן פרנסיס נמנה עם הפסיכיאטרים המשפיעים בעולם. הוא מסביר מדוע תיוג של אנשים בריאים כאילו הם סובלים מהפרעות נפשיות מוביל לצריכה של תרופות מיותרות ומזיקות, פוגע בתפקוד של אנשים ומסיט תקציבי ענק – של מדינות, של גופים פרטיים ושל המטופלים עצמם – ליעדים שאינם נחוצים. והוא מתריע: אנחנו מתנערים מן האחריות של היחיד לבריאותו הנפשית ומעבירים אותה לידי חברות התרופות הגדולות. הן השותפות לתיוג, והן הקוצרות רווחי עתק.

 

פרנסיס מזהיר כי המהדורה האחרונה של "התנ"ך של הפסיכיאטריה" – ה-DSM החמישי – מחריפה את אבחון היתר הפסיכיאטרי עד כדי מה שהוא מכנה היפר-אינפלציה אבחונית, והופכת מיליוני אנשים רגילים לכאלה ה"סובלים מהפרעות נפשיות". ומי כמוהו יודע: פרנסיס היה העורך הראשי של ה-DSM הרביעי והשתתף בעריכת ה-DSM השלישי. אין מוסמך ממנו להבין את מבוכי האבחון הפסיכיאטרי ואת נזקיו של אבחון יתר.

ביקורות

" כנראה הפסיכיאטר המשפיע ביותר באמריקה. "


דניאל גולמן

קריאה נוספת

קרוב לידנב
אַדיוס, המינגוויי
איינשטיין
ז’יל וז’ים