ספרי עליית הגג | כוונות טובות - רוני פלומןקטלוג הספרים
כותרים
מחברים
אבולוציה
אכסדרה
אנשים
ביוגרפיות
ביולוגיה
בריאות
ג'רונימו סטילטון
הארי פוטר
היסטוריה
יהדות
ילדים
כלכלה
מדע
מחזות
מנורת קריאה
מקור
מתח
מתמטיקה
נגד הרוח
נוער
ספורט
ספרות יפה
עיון
פוליטיקה
פילוסופיה
פילוסופיה ומדע
פיסיקה
פסיכולוגיה
צבא
קלסיקה
שואה
שירה
תורת המשחקים
תיבת פנדורין
תרגום
מועדון ספרי עליית הגג

הצטרפו לרשימת הדיוור של מועדון ספרי עליית הגג וקבלו עדכונים במייל

"העלמה המבוהלת עצמה את עיניה באימה, אחזה בידו של גנז'י כשהיא יודעת היטב שמאוחר יותר היא תכעס על עצמה כי הפגינה חולשה והיתה נוחה מדי להתרשם, כמו טיפשה. ברור הרי שהמוות הוא יצור חושב, ויש לו רגשות, כיצד יכול להיות אחרת?!"

אהובת המוות
חשוב לנו לדעת
facebook icon שלח חוות דעת
קטלוג
כוונות טובות
כוונות טובות

תעודת זהות

תרגום מעברית:
עיצוב עטיפה: תומי נלקין
דאנאקוד:362-4847
תאריך הוצאה: 2013 / 11
פורמט: 13.5x21 ס"מ
כריכה: אחר
מספר עמודים: 352
מחיר: 98 ש"ח

כוונות טובות

רוני פלומן

היי טק ערבי בישראל

אחמד קרא ב"הארץ" שמוקמת קרן הון סיכון שמיועדת למגזר הערבי. הוא החליט להראות להם את הסטארט-אפ שהקים עם חבר מהכפר. הפגישה היתה טובה, יחסית: "המשקיע אמר לי שהוא לא רוצה את החברה אבל שהוא רוצה אותי". כך מתחיל סיפור השקעה בסטארט-אפ של ערבי ישראלי. 

 

מה קורה כאשר, מתוך כוונות טובות וגם רצון לשפר את תדמית המדינה בחו"ל, נפרץ חור בגדר המפרידה בין עולם ההייטק לערבים אזרחי ישראל? מה קורה כאשר הממשלה, עמותות, אנשי עסקים, קרנות הון סיכון ויזמים, מנסים להגדיל את מעגל ההשפעה של ההיי-טק כך שיכלול גם ערבים בישראל? איך נראים חיי היום יום של ערבים, אנשי היי-טק, בישראל – והאם היי-טק יכול לשנות אותם ואת מקומם של הערבים בחברה הישראלית?

 

כוונות טובות מבוסס על שלוש שנים של השתתפות וצפייה בהיי-טק הערבי בישראל. הוא מספר על יזם ערבי שיוצא לגייס את המיליון הראשון, על יזמים ערבים המנסים להתמודד עם הכניסה לזירת הטכנולוגיה, על עמותות המנסות להגדיל את מעגל התעסוקה הערבי, על מי שהיו הראשונים לעבוד בעבודות שהיו שמורות עד אז ליהודים, על מי ששוכרים ערבים לעבודה בהיי-טק ועל מיליון הפרטים הקטנים, שאינם קשורים להיי-טק כלל, המרכיבים את חיי היום יום של ערבים בישראל.

ביקורות

" ש בו סיפורי הצלחה אופטימיים, ולצדם כאלה שמסתיימים בתחושה אפרפרה של השלמה ופשרה, כמו בחיים. פלומן מאמינה שאי אפשר לנתק יזם, מוכשר ככל שיהיה, מהאדם שהוא ומנסיבות חייו, ולכן הסיפורים העסקיים משולבים בסיפורים האישיים והמשפחתיים, כולל חומרי הנפץ של 48'. התוצאה משלבת אופטימיות עם פסימיות, כלכלה עם פוליטיקה, וטכנולוגיה עם תרבות. "


קרן צוריאל הררי, כלכליסט

" ספר מטלטל... "


עודה באשארת, הארץ

קריאה נוספת

אוורסט 1953
הגבעה
אותך אני מחפש!
כלכלה עירומה