ספרי עליית הגג | כלכלה בימי משבר - פול קרוגמןקטלוג הספרים
כותרים
מחברים
אבולוציה
אכסדרה
אנשים
ביוגרפיות
ביולוגיה
בריאות
ג'רונימו סטילטון
הארי פוטר
היסטוריה
יהדות
ילדים
כלכלה
מדע
מחזות
מנורת קריאה
מקור
מתח
מתמטיקה
נגד הרוח
נוער
ספורט
ספרות יפה
עיון
פוליטיקה
פילוסופיה
פילוסופיה ומדע
פיסיקה
פסיכולוגיה
צבא
קלסיקה
שואה
שירה
תורת המשחקים
תיבת פנדורין
תרגום
מועדון ספרי עליית הגג

הצטרפו לרשימת הדיוור של מועדון ספרי עליית הגג וקבלו עדכונים במייל

"אם העולם שלנו היה כדור זכוכית עם שלג, זה היום שבו איזשהו אל מזדמן הגיע לאזור, טילטל אותו בכוח ושב והניח אותו במקום. אפילו אחרי שהקצף והפתותים כבר שקעו, דברים שוב לא היו כמו שהיו לפני זה. לא בדיוק. הם אולי נראו אותו דבר מבעד לזכוכית, אבל בפנים הכול היה שונה"

איש הגיר
חשוב לנו לדעת
facebook icon שלח חוות דעת
קטלוג
כלכלה בימי משבר
כלכלה בימי משבר

תעודת זהות

תרגום מאנגלית: ירון בן-עמי
עיצוב עטיפה: סטודיו פיני חמו
תאריך הוצאה: 2009 / 6
פורמט: 13.5x21 ס"מ
כריכה: רכה
מספר עמודים: 207
מחיר: 0 ש"ח

כלכלה בימי משבר

פול קרוגמן

איך יוצאים מזה?

כבר לפני עשור חזה פול קרוגמן, הזוכה הטרי בפרס נובל לכלכלה, את מה שעתיד להתרחש. ב-1999 הוא העריך כי משבר כלכלי בינלאומי קשה ממשמש ובא. הוא הזהיר אז מפני "שובו של השפל הגדול" - אותה קריסה כלכלית טראומטית של תחילת שנות השלושים של המאה העשרים. 

עשור חלף, שנים של שגשוג בבורסות העולמיות, של רווחי עתק, חגיגה לא-נגמרת בשוקי ההון, בשוק הנדל"ן ובתעשיית ההי-טק, והנה, המשבר הגדול באמת הגיע, והוא כאן. ומה עכשיו? העולם כמרקחה: לא רק היועצים הפיננסיים אובדי עצות אלא גם הבנקים (אלה ששרדו את פשיטות הרגל), המשקיעים הגדולים שאיבדו מיליארדי דולרים, בתי העסק הבינוניים והקטנים, שרבים מהם נסגרים מדי יום, ובעיקר האנשים הרבים מספור המבקשים לשמור על מקום העבודה שלהם - כולם, בלי יוצא מן הכלל, חוששים. 


בספר כלכלה בימי משבר קרוגמן לא רק מסביר איך כל זה קרה (למשל, מה חלקן של הממשלות במשבר הנוכחי), אלא גם מציע דרכים לצאת מזה - מה צריך לעשות כדי לייצב את המצב ולחלץ את הכלכלה מן המיתון העמוק שהיא הולכת ושוקעת בו. 

כלכלה בימי משבר היה לרב-מכר מייד עם צאתו לאור, ותורגם לעשרות שפות ברחבי העולם. הספר כתוב בשפה פשוטה ובהירה, המובנת לציבור הרחב לא פחות מאשר לקוראים מקצועיים.

ביקורות

"ספרו של קרוגמן מרתק וישיר... קריאת הספר מקשרת באופן מושכל ובהיר בין התיאוריות המקרו-כלכליות למציאות. זהו ’ספר חובה’ לכל מי שמתעניין בתחומי המקרו-כלכלה."


פרופ’ אשר טישלר, דה מרקר

"ספר מבריק מאת אחד הכלכלנים החריפים ביותר בעולם. "


The Guardian

"מה שקרוגמן אומר הוא תמיד חכם וחשוב. תענוג לקרוא "


.New York Times Book Review

"פול קרוגמן כותב טוב יותר מכל כלכלן אחר מאז קיינס."


Fortune

"אקדים ואומר כי קרוגמן כותב בשפה בהירה, פשוטה ושווה לכל נפש. זו מעלתו המרכזית של הספר (לקוראים שמאקרו-כלכלה אינה מקצועם)..."


ד'ר ירון זליכה, מוסף ספרים, הארץ

"קרוגמן, ספר מכובד, 200 עמודים בערך, חיסון חשוב לשפעת המואבית, מסביר בקיצור מה הבעיה (שחרור השווקים הפיננסיים לרחוב, מצוידים בנרגילה, פלאפון, חולצת בטן וללא ליווי מבוגר), ומפרט מה הפתרון (ריסון השווקים הפיננסיים, לא לפני הצלתם, והשקעות ציבוריות בכלכלה הריאלית). כל כך פשוט. "


אודי מנור, NRG מעריב

קריאה נוספת

כלכלה עירומה
המחשב אינו כל-יכול
נפלאות התבונה
סודות ההצפנה