ספרי עליית הגג | לווייתן - בוריס אקוניןקטלוג הספרים
כותרים
מחברים
אבולוציה
אכסדרה
אנשים
ביוגרפיות
ביולוגיה
בריאות
ג'רונימו סטילטון
הארי פוטר
היסטוריה
יהדות
ילדים
כלכלה
מדע
מחזות
מנורת קריאה
מקור
מתח
מתמטיקה
נגד הרוח
נוער
ספורט
ספרות יפה
עיון
פוליטיקה
פילוסופיה
פילוסופיה ומדע
פיסיקה
פסיכולוגיה
צבא
קלסיקה
שואה
שירה
תורת המשחקים
תיבת פנדורין
תרגום
מועדון ספרי עליית הגג

הצטרפו לרשימת הדיוור של מועדון ספרי עליית הגג וקבלו עדכונים במייל

"בקושי גמרנו להכין כראוי את התרנים,והנה נקרתה לנו הזדמנות: המפלצת פערה את פיה, בן רגע הוצמד ראש התורן אל החך העליון והקצה השני נקב את הלשון, וכך נמנע ממנה למעשה לסגור את פיה. ברגע שכל הנמצא בבטנה התחיל לצוף, איישנו כמה סירות וחתרנו בהן ויצאנו אל העולם."

ההרפתקאות המפתיעות של הברון מינכהאוזן
חשוב לנו לדעת
facebook icon שלח חוות דעת
קטלוג
לווייתן
לווייתן

תעודת זהות

תרגום מרוסית: יגאל ליברנט
עיצוב עטיפה: דוד מוסקוביץ
דאנאקוד:362-2911
תאריך הוצאה: 2006 / 5
פורמט: 13.5x21 ס"מ
כריכה: רכה
מספר עמודים: 279
מחיר: 88 ש"ח

לווייתן

בוריס אקונין

פרשה הרמטית

השנה היא 1878. רצח מזעזע מתרחש בפריז. עקבותיו מובילים הישר אל החברה הגבוהה, אל המחלקה הראשונה באוניית הפאר "לווייתן". הקומיסר גוֹש, הממונה על חקירת הרצח, ממורמר: הוא נחוש לגלות את הפושע בקרב נוסעי האונייה, אולם החקירה מתנהלת בעצלתיים. יום אחד מתגלה נוסע נוסף, "ומצב-רוחו של גוסטב גוש השתפר מייד. חזותו של החדש נראתה מבטיחה מאוד: תנועות מאופקות ומתונות, הבעת פנים חתומה. במבט ראשון, פניו נראו יפים וצעירים ממש; אבל כשהאובייקט הסיר את מגבעתו העגולה, התגלה על רקותיו שיער כסוף במפתיע. טיפוס מסקרן, החליט הקומיסר. ישר רואים: בעל אופי, ומה שנקרא – בעל ’עבר’. בקיצור, קליינט מובהק של פּאפּא גוש..." 

אֶראסט פטרוביץ’ פנדוֹרין הוא דיפלומט המפליג על סיפונה של אוניית הפאר "לווייתן" אל מקום שירותו החדש – יפן. פנדורין שוב נשאב אל תוך חקירה של שרשרת רציחות מזעזעות, הבדלי תרבות, ניגודים מעמדיים, מתיחויות בינלאומיות, גלריה של דמויות מוזרות ומשעשעות (וחשודות!), וכמובן מחווֹת שובות לב לקלסיקה של הספרות העולמית בכלל והספרות הבלשית בפרט. שקספיר, מישימה, ארתור קונן-דויל, אגאתה כריסטי, ז’ורז’ סימנון ואחרים שזורים כפסיפס מרתק וססגוני בין דפי הרומן שלפנינו. 


לווייתן הוא הרומן השלישי בסידרת תיבת פנדוֹרין (קדמו לו רבי-המכר עזאזל וגמביט טורקי), סידרה שכבשה מיליוני קוראים ברחבי העולם ובשפות רבות, וכמה מן הספרים בה עובדו לסרטים ולסדרות טלוויזיה.

ביקורות

"אי אפשר להפסיק לקרוא את הספר הזה!"


Time

"מה שמקנה לפנדורין את הקסם שלו הוא השילוב בין פקחות ושנינות, הכוללים גם חוש הומור דק ומשובח לבין עצב עמוק, ומימד של טרגיות."


חיותה דויטש

"כמה כיף לומר שבוריס אקונין עושה זאת שוב. לווייתן הוא עוד ספר מתח אלגנטי, אינטליגנטי, כתוב ביד בוטחת להפליא.. הכניסו את אראסט פנדורין לחייכם."


איתי ולדמן, TimeOut תל-אביב

"בכל רגע תנסו להתמודד עם אקונין בניסיון נואש לגלות מי עשה את זה."


Daily Mail

קריאה נוספת

חליל המרזבים
מגידו
משימות מיוחדות
גמביט טורקי