ספרי עליית הגג | הזדמנות אחרונה לראות - דגלס אדמסקטלוג הספרים
כותרים
מחברים
אבולוציה
אכסדרה
אנשים
ביוגרפיות
ביולוגיה
בריאות
ג'רונימו סטילטון
הארי פוטר
היסטוריה
יהדות
ילדים
כלכלה
מדע
מחזות
מנורת קריאה
מקור
מתח
מתמטיקה
נגד הרוח
נוער
ספורט
ספרות יפה
עיון
פוליטיקה
פילוסופיה
פילוסופיה ומדע
פיסיקה
פסיכולוגיה
צבא
קלסיקה
שואה
שירה
תורת המשחקים
תיבת פנדורין
תרגום
מועדון ספרי עליית הגג

הצטרפו לרשימת הדיוור של מועדון ספרי עליית הגג וקבלו עדכונים במייל

"התנועה הנדרשת לעשיית השינוי לא צריכה לפחד מההמון אלא לחתור להיות ביטוי שלו. היא לא צריכה להתנכר לזהויות הלאומיות, אבל גם לא להסתגר בתוכן. צריך להיות בה מקום גם לערכים של צדק ושוויון שמקורם בדת ובמסורת. היא צריכה לכבד את הזהויות השונות תוך מאמץ ליצור גשרים ושיתופי פעולה ביניהן."

מה לעשות עכשיו
חשוב לנו לדעת
facebook icon שלח חוות דעת
קטלוג
הזדמנות אחרונה לראות
הזדמנות אחרונה לראות

תעודת זהות

תרגום מאנגלית: ירון בן-עמי
עיצוב עטיפה: סטודיו מיכל ודקל
תאריך הוצאה: 2004 / 5
פורמט: 13.5x21 ס"מ
כריכה: רכה
מספר עמודים: 223
מחיר: 98 ש"ח

הזדמנות אחרונה לראות

דגלס אדמס

דגלס אדמס, מחברו של ספר הפולחן הנפלא מדריך הטרמפיסט לגלקסיה, לוקח אותנו הפעם למסע מסוג שונה. ה"גלקסיה" שאנחנו מטיילים בה בהזדמנות אחרונה לראות היא כדור הארץ שלנו.

 

יחד עם הזואולוג מארק קרווארדיין הוא יוצא למסעות טבע מרתקים באינדונזיה, בניו-זילנד, בסין, באפריקה ועוד. ובעלי החיים (והאנשים) הנדירים שהם פוגשים הם "טיפוסים" אחד אחד. אבל הזמן אוזל. אדמס לא זונח לרגע את חוש ההומור הפנטסטי שלו, אך העניין שבו הוא עוסק הוא רציני. הסכנה הממשית של הכחדת מינים רבים של בעלי חיים היא שמביאה אותו להכריז: זו ההזדמנות האחרונה לראות, ואולי להציל. 

 

אדמס, שהלך לעולמו כשהוא עדיין בשיא כוחו, הוא סופר שאין צורך להציגו לקורא העברי. יחד עם זאת, הזדמנות אחרונה לראות - לדברי אדמס עצמו, הספר האהוב עליו מכל ספריו - יפתיע רבים ויציג פנים חדשים של סופר מוכר ואהוב.

ביקורות

" הספר עוסק בשאלות של חיים ומוות, אבל אדמס הוא לא מסוג הסופרים שזוקפים אצבע מאשימה בפניהם של הקוראים. בכל מה שנוגע להטפות מוסר צדקניות - הוא נכשל לחלוטין. במקום זה הוא סוחף אותנו למערבולות של צחוק וחמלה "


Los Angeles Times

" מלא חיים, חריף וסאטירי, כתוב בצורה מבריקה "


The Atlantic

" בהזדמנות אחרונה לראות, שיצא לאחרונה בתרגום לעברית, מבקר הסופר הנערץ דגלס אדמס בזאיר, מאוריציוס, יאנגצה ופיורדלנד כדי לפגוש בעלי חיים בסכנת הכחדה. נועה מנהיים מבקשת להזכיר שגם פה היה לו מה לראות (או לא לראות): נמר מדברי, כלב ים נזירי, דוב חום סורי או עגולשון שחור גחון, שפעם היו חלק מהנוף והיום לא רואים אותם ממטר. "


נועה מנהיים

קריאה נוספת

רוזלינד פרנקלין
הדג שבתוכנו
הסליל הכפול