ספרי עליית הגג | שבעת החטאים - אביעד קליינברגקטלוג הספרים
כותרים
מחברים
אבולוציה
אכסדרה
אנשים
ביוגרפיות
ביולוגיה
בריאות
ג'רונימו סטילטון
הארי פוטר
היסטוריה
יהדות
ילדים
כלכלה
מדע
מחזות
מנורת קריאה
מקור
מתח
מתמטיקה
נגד הרוח
נוער
ספורט
ספרות יפה
עיון
פוליטיקה
פילוסופיה
פילוסופיה ומדע
פיסיקה
פסיכולוגיה
צבא
קלסיקה
שואה
שירה
תורת המשחקים
תיבת פנדורין
תרגום
מועדון ספרי עליית הגג

הצטרפו לרשימת הדיוור של מועדון ספרי עליית הגג וקבלו עדכונים במייל

"וכך ,במפגשי כתיבת התסריט ,תמיד יש אנשים שמשתוקקים לדסקס מתמטיקה .עם זאת ,למרות החיבה להסחות דעת מתמטיות מעין אלה ,הבינו כותבי הסדרה כי סמינר על אינסוף ,על קנטור ועל המלון של הילברט עלול להפוך להסחת דעת ולמטרד אם יתקיים תוך כדי כתיבת התסריט ."

הסודות המתמטיים של הסימפסונים
חשוב לנו לדעת
facebook icon שלח חוות דעת
קטלוג
שבעת החטאים
שבעת החטאים

תעודת זהות

עיצוב עטיפה: סטודיו מיכל ודקל
תאריך הוצאה: 2007 / 1
פורמט: 13.5x21 ס"מ
כריכה: קשה
מספר עמודים: 202
מחיר: 88 ש"ח

שבעת החטאים

אביעד קליינברג

רשימה חלקית

אדון הסליחות, חטאנו לפניך. אשמנו, בגדנו, גזלנו... טפלנו שקר, יעצנו רע, כיזבנו, לצנו... קישינו עורף, רשענו... תיעבנו, תעינו, תיעתענו. סלח לנו. ואם לא אכפת לך, הנח לנו להמשיך עוד קצת לתעב, לדבר עוד קצת דופי (רק על מי שזה ממש מגיע לו); פה ושם תן לנו ברחמיך הרבים לייעץ רע, לכזב ללוץ - לא כל הזמן, רק מעת לעת, אדון הסליחות. אגב, אנחנו שמים לב שכמה מן החטאים החביבים עלינו ביותר אינם נמצאים ברשימה. אפשר אפוא לחמוד את אשת רענו ואת שורו ולרדוף בצע ולקנא ולנקום ולנטור, ולאחז עיניים ולגלגל עיניים לשמים ולהיאחז בקרנות כל מזבח מזדמן. מה לא? סליחה. 


אין חברה בלי עשה ולא תעשה. אין חברה בלא חטא. החטא הוא ההבדל בין מה שהיינו צריכים לעשות, לחוש ולרצות, לבין מה שעשינו, חשנו ורצינו בפועל. רשימות החטאים הן אינסופיות. לכל תרבות רשימה משלה המעידה על מחבריה הצדיקים לא פחות משהיא מעידה על נמעניה, החוטאים. 


את אחת מן המפורסמות שברשימות החטאים פירסמה הכנסייה בשלהי העת העתיקה - שבעת חטאי המוות. שבעת החטאים הללו - גאווה, עצלות, גרגרנות, קינאה, זעם, רדיפת בצע ותאווה - אינם מעשים אסורים אלא תשוקות אסורות. הרשימה היא רשימת הכנסייה, אבל התשוקות תשוקותינו. 


אביעד קליינברג, היסטוריון וחוקר דת, בוחן את שדה המוקשים האנושי במבט מקצועי ואישי. מה קטלני כל כך בתשוקות הללו? איפה היתה תרבות הפנאי שלנו ללא עצלות, מטבח עילי ללא גרגרנות, פוליטיקה ללא גאווה, כלכלת שוק ללא רדיפת בצע? מה חשבו על זה היסטוריונים, פילוסופים ותיאולוגים? מבט סלחני על חטאים ועל חוטאים.

ביקורות

"הספר... הוא ניסיון מעניין, משעשע וקריא להפליא לחשוב מחדש על החטאים והתשוקות שלנו. "


מאיה פלדמן, ynet

"קליינברג מציע כאן מסה על התשוקה האנושית, מבט אישי, לא שיטתי, על הדחפים שנותנים טעם לחיינו וממררים אותם. ספר יפה יפה. "


מיה סלע, ידיעות תקשורת

"שבעת החטאים מזמין שתי התייחסויות שונות לגמרי, ובזאת קסמו. ראשית, הוא מעודד חשבון נפש; התייחסות אחרת לספר זה היא עיונית; מדובר בסקירה מצוינת ומרתקת של ההיסטוריה של חטאים אלה ומשמעותם... "


עמיה ליבליך, הארץ ספרים

"נדירים ספרים שלמים ... שהם הרהור הסובב על עניין אחד וגורף לתוך זיכרונות אישיים ואסוציאציות ספרותיות ואסוציאציות מדעיות בסוגיות פילוסופיות. פרופ’ אביעד קליינברג, היסטוריון של הנצרות, כתב ספר שכזה... ספר מאתגר ומעניין. "


ירון לונדון, לונדון את קירשנבאום, ערוץ 10

"ספר מרתק! "


ירון אנוש, רדיו ללא הפסקה

"חיבור יוצא דופן בנוף הספרים הרואים אור בישראל. "


ניר ברעם, הארץ ספרים

"אינני זוכרת מתי לאחרונה נשלחה ידי בחמדנות אל ספר בגלל מראהו המצודד... התחלתי לקרוא בו בחשש מסוים, ונשאבתי אל חיבור אישי שעוסק גם ב’חטאיו’ של הסופר."


דורין פרנקפורט, לאשה

קריאה נוספת

מישל פוקו
נועם חומסקי
מוצא המינים של דרווין
מה המשמעות של כל זה?