ספרי עליית הגג | טַלגוֹ - ואסיליס אלֶכּסַאקיסקטלוג הספרים
כותרים
מחברים
אבולוציה
אכסדרה
אנשים
ביוגרפיות
ביולוגיה
בריאות
ג'רונימו סטילטון
הארי פוטר
היסטוריה
יהדות
ילדים
כלכלה
מדע
מחזות
מנורת קריאה
מקור
מתח
מתמטיקה
נגד הרוח
נוער
ספורט
ספרות יפה
עיון
פוליטיקה
פילוסופיה
פילוסופיה ומדע
פיסיקה
פסיכולוגיה
צבא
קלסיקה
שואה
שירה
תורת המשחקים
תיבת פנדורין
תרגום
מועדון ספרי עליית הגג

הצטרפו לרשימת הדיוור של מועדון ספרי עליית הגג וקבלו עדכונים במייל

""דווקא ערבים בהיי־טק?" שאל אותי מישהו אחר. "איך הם יעבדו בהיי־טק? את יודעת שיש עניין ביטחוני." "לא בכל מקום," אני אומרת. "אתה יודע שב־ HP ישראל מעסיקים ערבים?" "באמת?" שואל המכר. ואז, "אבל בטח רק נוצרים. המוסלמים לא משכילים בכלל.""

כוונות טובות
חשוב לנו לדעת
facebook icon שלח חוות דעת
קטלוג
טַלגוֹ
טַלגוֹ

תעודת זהות

תרגום מיוונית: אמיר צוקרמן
עיצוב עטיפה: יעל בר-דיין
תאריך הוצאה: 2000 / 10
פורמט: 13.5x21 ס"מ
כריכה: רכה
מספר עמודים: 130
מחיר: 74 ש"ח

טַלגוֹ

ואסיליס אלֶכּסַאקיס

טלגו הוא סיפור אהבה - אהבתם של אלני, בחורה מאתונה, רקדנית, נשואה, אמא לבן, ושל גריגוריס, יווני החי בפריז, מרצה לכלכלה, שלא התאהב בה כמו שהיא התאהבה בו. סיפור של חודשיים וחצי של אהבה עזה ופשוטה, המסופר בפיה של אלני, בגוף ראשון, וסוד יופיו הוא במבט הרגיש ובתיאור העדין והמדויק, החל בהתאהבות המפתיעה בטברנה באתונה, הציפייה, המכתבים והשיחות מפריז, הפגישה בברצלונה והימים יחד, ועד הפרידה, הקץ והייסורים, וכתיבת הסיפור והחזרה לחיים.

ביקורות

"ספר שחייבים לקרוא לפני שמתאהבים שוב. "


הסופר טאהר בן ג'לון

"מול קסמו הישיר של הרומן היווני טלגו מאת ואסיליס אלכסאקיס מחווירים רומנים רבים אחרים. אופן המונולוג בסיפור - המונולוג שבחר אלכסאקיס, סופר-גבר, לשים בפיה של אשה - הוא היוצק חיים חדשים בסיטואציה המוכרת לעייפה, ונארג לסיפור כביכול פשוט ביותר, נעדר כל תחכום והתייפייפות ונוגע ללב בכנותו ובישרותו. עד כדי כך משכנע המונולוג הזה, עד כי מפעם לפעם צריך הקורא להזכיר לעצמו כי העובדה שהדברים מסופרים מפי אשה שבדה סופר-גבר, מוכיחה שמדובר במעשה אמנות. (טלגו) יותר מכל הוא יצירה תיאורית, אנטומיה מדויקת מאוד, שבלי הרבה ניסוחים תיאורטיים עומדת על ההבדל העקרוני, הלא-ניתן לגישור, בין נשים לגברים, על התשוקה הנואשת של אחד משני אנשים מאוהבים להגיע למיזוג גמור עם אובייקט האהבה, ועל האופן שבו נידונה התשוקה הזאת להותיר את המשתוקק בידיים ריקות, וגם לשבור את ליבו. דרושה קריאה ברומנים בני-הזמן המבקשים לעצב תמה דומה כדי להיווכח באיכותו המיוחדת ובקסמו הישיר והמלבב של טלגו. טלגו עומד לצד כל אלה כסיפור אהבה שיש בו טעם וערך. "


בתיה גור,הארץ

קריאה נוספת

המתיקות שאחרֵי
הנשים של מוצרט
המדריך הישראלי לבנות 40+