ספרי עליית הגג | קריאת הקוקייה - רוברט גלברייתקטלוג הספרים
כותרים
מחברים
אבולוציה
אכסדרה
אנשים
ביוגרפיות
ביולוגיה
בריאות
ג'רונימו סטילטון
הארי פוטר
היסטוריה
יהדות
ילדים
כלכלה
מדע
מחזות
מנורת קריאה
מקור
מתח
מתמטיקה
נגד הרוח
נוער
ספורט
ספרות יפה
עיון
פוליטיקה
פילוסופיה
פילוסופיה ומדע
פיסיקה
פסיכולוגיה
צבא
קלסיקה
שואה
שירה
תורת המשחקים
תיבת פנדורין
תרגום
מועדון ספרי עליית הגג

הצטרפו לרשימת הדיוור של מועדון ספרי עליית הגג וקבלו עדכונים במייל

"המחברים הפלסטינים והישראלים כתבו על הבית שלהם. כולם כאחד חזרו הביתה, דבר שבקושי העזנו לקווֹת, גדושים לבלי הכיל בַּחיוּניוּת של הדברים שראו, ובצורך להַעֲרוֹת אותם למילים, לשתף אנשים אחרים בסיפור."

חמישים
חשוב לנו לדעת
facebook icon שלח חוות דעת
קטלוג
קריאת הקוקייה
קריאת הקוקייה

תעודת זהות

תרגום מאנגלית: אמיר צוקרמן
עיצוב עטיפה: סטודיו פיני חמו
דאנאקוד:3625036
תאריך הוצאה: 2014 / 7
פורמט: 13.5x21 ס"מ
כריכה: רכה
מספר עמודים: 494
מחיר: 76 ש"ח

קריאת הקוקייה

רוברט גלבריית

ליל חורף מושלג בלונדון, דוגמנית יפהפייה וחסרת מנוח נופלת אל מותה ממרפסת דירת היוקרה שלה. רבים מניחים שהתאבדה. אבל אחיה מטיל ספק במסקנות המשטרה והתקשורת. הוא פונה אל החוקר הפרטי קורמרן סטרייק שיבדוק מה בדיוק קרה שם.

 

סטרייק, בוגר מלחמת אפגניסטן, פגוע בגופו ובנפשו, ובחייו האישיים הוא הולך מדחי אל דחי. החקירה נותנת לו חבל הצלה כספי, אבל היא גובה מחיר כבד: ככל שהוא מעמיק לחדור אל העולם המורכב של הדוגמנית הצעירה, כך מתברר שהעניינים אפלים עוד יותר מכפי שחשב. הוא מוצא את עצמו עומד מול סכנה נוראה...  

 

קריאת הקוקייה, המציג לראשונה את דמותו של קורמרן סטרייק, הוא ספר מתח מלוטש ועוצר נשימה הספוג באווירתה של לונדון – מן הרחובות החרישיים של שכונת מֵייפֶר היוקרתית אל הפאבים שבסמטאות האחוריות של וֶסְט אֶנְד ואל ההמולה התוססת של סוֹהוֹ. קריאת הקוקייה כבש את צמרת רשימות רבי המכר ותורגם לעשרות שפות.

זהו הרומן הבלשי הראשון ועטור השבחים של ג'יי. קיי. רולינג, הכותבת בשם העט רוברט גלבריית.

ביקורות

" האמת היא שזה ספר בלש משובח: קצבי, מעניין, מרתק, מלא בחוש הומור...רולינג יודעת לספר סיפור, והעלילה שוטפת ומותחת. היא מעוגנת היטב בנופיה של לונדון וכל תייר שביקר בעיר יזהה בספר רחובות ופינות ואפילו מבנים. התעלומה היא תעלומה ואין שום נסיון להתחכמות יתר.  "


אהרון לפידות, ישראל היום

" כמו ב"כסא פנוי" רולינג הוכיחה שהיא יודעת לכתוב לקוראים שעברו את גיל 14. גם ב"קריאת הקוקייה" היא מבקשת להחיות ז'אנר שכמעט עבר מן העולם - ספרות הבלש הבריטי, במסורת של שרלוק הולמס או הרקול פוארו... רולינג עוברת ביניהם (הדמויות) בתנועה שאף פעם לא מאבדת תנופה, אורגת את הסיפורים הנפרדים שלהם לספר מהודק בעזרת שפע של המצאות עלילתיות...  "


רונן טל, ידיעות אחרונות

" רולינג עיבתה את תיאורי המקום והדמויות כך שהסיפור שלה בשרני יותר מרק חידה בלשית החותרת לפתרונה. רחובות לונדון קמים לתחייה מתחת ידה במיוחד באווירתם הלילית הקרה. דמות המזכירה הזמנית, רובין, מסקרנת ומזמינה פיתוח בספר הבא "תולעת המשי", שבו ממשיך סטרייק לחטט בקרביו של חוג מסוים ולהיות מי שהוא: דובי מסורבל, למוד מכאובי גוף ונפש, קשוח ועדין נפש. איש יקר. "


תלמה אדמון, סופהשבוע

" גם כשהיא משתעשעת בספרות בלשית, רולינג יודעת לספר סיפור טוב. סטרייק ומזכירתו הזמנית הענוגה והמסורה רובין, הם דמויות חזקות ומלאות, שההיכרות המעמיקה עימן מספקת הנאה לא קטנה. "


רן בן נון, ידיעות אחרונות

" זה ספר מתח כתוב היטב, מלא אווירה ונעים לקריאה אבל צריך לומר שהוא איטי ושלעלילה לוקח הרבה זמן להתפתח. "


ענת בר-לב אפרתי, לאשה

" אבל ההפתעה האמיתית היא שהספר ריאליסטי מאד, ואופטימי הרבה פחות מהקוסם הצעיר הארי פוטר. ג'יי. קיי. רולינג מוליכה אותנו ברחובות לונדון, ומשנה את דעתנו על מנעד הכתיבה שלה.  "


גלית חתן, ליידי גלובס

קריאה נוספת

כיסא פנוי
סטיוארט
ז’יל וז’ים
שקרים. האמת היא...