ספרי עליית הגג | למה האבולוציה נכונה - ג'רי א. קויןקטלוג הספרים
כותרים
מחברים
אבולוציה
אכסדרה
אנשים
ביוגרפיות
ביולוגיה
בריאות
ג'רונימו סטילטון
הארי פוטר
היסטוריה
יהדות
ילדים
כלכלה
מדע
מחזות
מנורת קריאה
מקור
מתח
מתמטיקה
נגד הרוח
נוער
ספורט
ספרות יפה
עיון
פוליטיקה
פילוסופיה
פילוסופיה ומדע
פיסיקה
פסיכולוגיה
צבא
קלסיקה
שואה
שירה
תורת המשחקים
תיבת פנדורין
תרגום
מועדון ספרי עליית הגג

הצטרפו לרשימת הדיוור של מועדון ספרי עליית הגג וקבלו עדכונים במייל

"באותו בוקר, כשהגיע הצלם לבית הוריה, היא היתה חבושה במין כפפת שרוול מכותנה ומגומי. הוא די נבהל כשהסירה אותה לצילומים. הוא אפילו שאל את עצמו אם ביצעה ניסיון התאבדות כושל לפני החתונה. אחרי עשרים שנה במקצוע, הוא כבר ראה הכל."

לבן קטלני
חשוב לנו לדעת
facebook icon שלח חוות דעת
קטלוג
למה האבולוציה נכונה
למה האבולוציה נכונה

תעודת זהות

תרגום מאנגלית: עדי מרקוזה-הס
עיצוב עטיפה:
דאנאקוד:3623958
תאריך הוצאה: 2013 / 2
פורמט: 13.5x21 ס"מ
כריכה: רכה
מספר עמודים: 0
מחיר: 0 ש"ח

למה האבולוציה נכונה

ג'רי א. קוין

 

במאות השנים האחרונות המדע חשף אינספור אמיתות מופלאות על העולם שבו אנו חיים, אבל אף אחת מהן לא מעוררת רגשות עזים כל כך - לחיוב ולשלילה - כמו האבולוציה. אלא שבכל העימותים המתמשכים, מתנגדי האבולוציה, חסידי ה"בריאתנות" ו"התכנון התבוני", מתעלמים מפן מהותי אחד של העימות: ההוכחות, האמיתות האמפיריות, המוכיחות מעל לכל ספק את אמיתות האבולוציה בדרך של ברירה טבעית.

גוף ההוכחות הזה הוא עצום, מגוּון ומופלא. הוא משתרע על פני כל קשת החקירה המדעית - מגנטיקה, אנטומיה וביולוגיה מולקולרית ועד פליאונטולוגיה, גיאולוגיה ועוד.

למה האבולוציה נכונה הוא סיכום תמציתי, נגיש ומרתק של העובדות התומכות בתורת האבולוציה של דרווין. בימים אלה מדענים מוצאים מינים המסתעפים ממינים קודמים, צופים בברירה טבעית המשנה חיות וצמחים ממש לנגד עינינו, ומגלים עוד ועוד מאובנים המעידים על שינוי שהתרחש בעבר הרחוק: דינוזאורים שהנצו נוצות, דגים שגידלו גפיים ועוד. בכל עמוד ג'רי קוין חושף בפנינו בשפה צלולה וכנה כיצד האבולוציה מעצימה את יפי החיים.

הקריאה בספר החשוב הזה מאפשרת לנו להבין מדוע מדענים רבים כל כך הקדישו את חייהם להוכחת תורת האבולוציה ולהגנה עליה, ומדוע אנשי חינוך נאבקים במרץ בתביעות לייחד זמן שווה להוראת תפיסות השוללות את האבולוציה. קוין חושף בפנינו את עושר התהליכים ששורטטו לראשונה בידי דרווין, פורש את שלל הממצאים החדשים בתחום, ומוכיח בבהירות שהאבולוציה היא הרבה יותר מתיאוריה - האבולוציה היא עובדה, עובדה שאף אדם סקרן לא יכול לפקפק בה.

ביקורות

" אני רוצה לראות איזה אדם בר-דעת יקרא את הספר המרהיב הזה ועדיין יתיחס ברצינות אל 'תאוריית' התכנון התבוני... "


ריצ'רד דוקינס, מחבר 'הגן האנוכי' ו'יש אלוהים'

" מדענים לא משתמשים במילה 'אמת' בקלות ראש, אבל בספר העמוק ונהדר הזה ג'רי קוין מסביר לנו למה ביולוגים שמחים להתשמש בה כשהם מדברים על אבולוציה."  "


סטיבן פינקר, מחבר 'האינסטינקט הראשוני'

" למה האבולוציה נכונה הוא הספר שקיוויתי שמישהו יכתוב ביום אחד: תיאור נגיש ומרתק של אחד הרעיונות החשובים ביותר שהאדם הגה... קוין יצר קלסיקה!" "


ניל שובין, מחבר 'הדג שבתוכנו'

קריאה נוספת

מוצא המינים של דרווין
הזדמנות אחרונה לראות
מחיר האלטרואיזם
תורת המשחקים מהדורה מורחבת ומעודכנת