ספרי עליית הגג | מקמאפיה - מישה גְלֶניקטלוג הספרים
כותרים
מחברים
אבולוציה
אכסדרה
אנשים
ביוגרפיות
ביולוגיה
בריאות
ג'רונימו סטילטון
הארי פוטר
היסטוריה
יהדות
ילדים
כלכלה
מדע
מחזות
מנורת קריאה
מקור
מתח
מתמטיקה
נגד הרוח
נוער
ספורט
ספרות יפה
עיון
פוליטיקה
פילוסופיה
פילוסופיה ומדע
פיסיקה
פסיכולוגיה
צבא
קלסיקה
שואה
שירה
תורת המשחקים
תיבת פנדורין
תרגום
מועדון ספרי עליית הגג

הצטרפו לרשימת הדיוור של מועדון ספרי עליית הגג וקבלו עדכונים במייל

"הספרים האלה, שבחרתי אחד לאחד וקיבצתי במשך עשרות שנים, נפתחו אלי, ואלי בלבד! מדי ערב בחרתי בספר שעימו אבלה לילה ללא שינה."

התֵיאוֹרֶמָה של התוכי
חשוב לנו לדעת
facebook icon שלח חוות דעת
קטלוג
מקמאפיה
מקמאפיה

תעודת זהות

תרגום מאנגלית: דפנה לוי
עיצוב עטיפה: סטודיו פיני חמו
דאנאקוד:362-3073
תאריך הוצאה: 2009 / 2
פורמט: 13.5x21 ס"מ
כריכה: רכה
מספר עמודים: 516
מחיר: 98 ש"ח

מקמאפיה

מישה גְלֶני

פשע ללא גבולות

מישה גְלֶני לוקח אותנו למסע מצמרר בעולם הפשע המאורגן הבינלאומי, והוא מגלה לנו הכל: כל מה שרצינו לדעת על המאפיה - בכל מרחבי הגלובוס - ואף פעם לא העזנו לשאול. 

במשך שלוש שנים הוא תיעד אקדוחנים באוקראינה, מלביני כספים בדובאי, סוחרי מין בבולגריה, פושעי אינטרנט בברזיל, סיטונאי מריחואנה בקנדה, גנגסטרים ביפן, בבלקן, בניגריה... וכמובן גם בנגב ובתל אביב. הוא ריאיין מאות פושעים (בהם ראשי אירגוני פשע, ברוני סמים ומתנקשים מקצועיים), שוטרים, קורבנות, עבדי מין וגם פוליטיקאים, אבל ניסה להבין גם את עוצמת הביקוש האדיר לסמים, לזנות, לכוח עבודה זול ולא-חוקי, ועוד. 

הפשע המאורגן חילחל אל חיינו בדרכים רבות ומגוונות, ובלי שנשגיח בכך. קריסת הגוש הסובייטי בשנות השמונים של המאה העשרים והטלטלות שבאו בעקבותיה ברחבי מזרח אירופה הצמיחו יזמים-פושעים שהבינו שני דברים: אוצרות המדינה מחכים שמישהו ישתלט עליהם, וגבולות המדינה נפתחו! גלני מתאר כיצד פשע, כסף, לאומיות ופוליטיקה משתלבים זה בזה בדרכים חדשות ומתוחכמות הרבה יותר מכפי ששיערנו. 

הסיפורים שגלני מביא הם מוזרים, מחרידים, לפעמים דווקא משעשעים, אבל התמונה העולה מהם היא ברורה ומדהימה: כלכלת הפשע הגלובלי היא אדירה בהיקפה, מגוונת מאין כמוה, והאנשים המניעים אותה מתוחכמים יותר, מקושרים יותר, ואכזריים הרבה יותר מכפי שאנו מעלים על דעתנו. ואילו המשטרה חלשה מדי ואינה יכולה לטפל בהם בשיטותיה המיושנות.

ביקורות

"כל מי שרוצה לדעת איך העולם שלנו באמת עובד, חייב לקרוא את הספר הזה."


GQ. Magazine

"(גלני) שתה וודקה עם רוצחים, אבל זה לא הפך אותו לאדם קשה. כן, עוד אפשר לזעזע אותו. וזה מה שהופך את המסע הזה, למחוזות האפלים והמרושעים ביותר של העולם, למרתק כל כך."


The Sunday Telegraph

"ספר מסעיר! כשמדובר בסקרנות ואומץ לב, לגלני אין מתחרים."


The New York Times

"ספר העיון החשוב של השנה! ספר מסעיר! כשמדובר בסקרנות ואומץ לב, אין שני לו."


Mail on Sunday

"בספר המרתק הזה מצליח גלני ללכת על החבל הדק שבין עדות אישית ומחקר רציני, הוא מביא סיפורי פשע על בני דמותם המציאותיים, דוברי הספרדית או הרוסית, של טוני סופרנו ומייקל קורליאונה. הוא משלב מציצנות עם מבט מפוכח על תוצאות מעשיהם - ובעיקר מזכיר לכל קוראיו את תוצאות המדיניות השלומיאלית של המערב, בעיקר ארצות הברית במאבק בסמים ובטרור. מסקנתו פסימית: אנחנו מצויים במלחמה, ובמידה רבה הפשע המאורגן ניצח בה."


אורן נהרי, ספרים הארץ

"אינדיאנה ג"ונס של העיתונאים...ספר העיון הטוב של השנה "


Mail on Sunday

קריאה נוספת

אַדיוס, המינגוויי
מלך העולם
המשפחה הראשונה
תורת המשחקים מהדורה מורחבת ומעודכנת