ספרי עליית הגג | בארכיונים של פרויד - ג’נט מלקולםקטלוג הספרים
כותרים
מחברים
אבולוציה
אכסדרה
אנשים
ביוגרפיות
ביולוגיה
בריאות
ג'רונימו סטילטון
הארי פוטר
היסטוריה
יהדות
ילדים
כלכלה
מדע
מחזות
מנורת קריאה
מקור
מתח
מתמטיקה
נגד הרוח
נוער
ספורט
ספרות יפה
עיון
פוליטיקה
פילוסופיה
פילוסופיה ומדע
פיסיקה
פסיכולוגיה
צבא
קלסיקה
שואה
שירה
תורת המשחקים
תיבת פנדורין
תרגום
מועדון ספרי עליית הגג

הצטרפו לרשימת הדיוור של מועדון ספרי עליית הגג וקבלו עדכונים במייל

"אדון וגברת דרסלי, דיירי דרך פריווט מספר ארבע, ידעו לדווח בגאווה שהם נורמלים לגמרי - ותודה ששאלתם. לא יעלה על הדעת כי מכל האנשים בעולם דווקא הם יסתבכו בפרשיות מוזרות או מסתוריות, והרי הם פשוט לא סובלים שטויות מסוג זה."

הארי פוטר ואבן החכמים
חשוב לנו לדעת
facebook icon שלח חוות דעת
קטלוג
בארכיונים של פרויד
בארכיונים של פרויד

תעודת זהות

תרגום מאנגלית: אביעד שטיר
עיצוב עטיפה: סטודיו מיכל ודקל
דאנאקוד:3622741
תאריך הוצאה: 2010 / 5
פורמט: 13.5x18 ס"מ
כריכה: קשה
מספר עמודים: 204
מחיר: 88 ש"ח

בארכיונים של פרויד

ג’נט מלקולם

ד"ר ק. ר. אייסלר הוא השומר הנאמן של המורשת, של הארכיונים של פרויד, האיש שלא ייתן לאף אחד להכתים את פרויד "שלו", וגם לא ייתן לאף אחד (כמעט...) לקרוא מכתב או מאמר גנוז מהארכיון. אל היעד המבוצר הזה מתפרץ ג’פרי מוסאייף מאסון, פרופסור צעיר לסנסקריט, עכשיו פסיכואנליטיקאי נלהב, והוא מנסה לנפץ את מיתוס פרויד. ויש גם צלע שלישית למשולש הלא רומנטי הזה: פיטר סוויילז, פעם עוזר אישי של להקת "האבנים המתגלגלות" והיום חוקר עצמאי בלתי נלאה של פרויד והפסיכואנליזה בראשית דרכה, רוצה גם הוא נתח מהסודות הנכספים. כל אחד מהם חושב שרק הוא יודע את האמת על פרויד, וכל אחד מהם זקוק לעזרתו של האחר. ואיזו מהומה נפלאה הם מקימים! וכמובן, אנה פרויד, הבת, היא שם כל הזמן. ג’נט מלקולם נפגשת עם כל אחד מהם, מנסה להתיר את סבך היריבות, להבין איך ידידות כל כך גדולה מקדיחה באופן נורא כל-כך, ובסוף גם מסתבכת בעצמה... ומעל לכל כמו ענני סערה שחורים, המסתורין של חיי פרויד והתיאוריות המוקדמות שלו על הפיתוי האמיתי או המדומיין מטילים צל כבד על כל המשתתפים. 

זהו סיפור אמיתי על פנטזיה ומציאות, על אהבה ושנאה, על תשוקה ובגידה. זוהי קומדיה, אבל בהחלט גם טרגדיה. מה שהתחיל לפני למעלה מרבע מאה כסיפור עיתונאי-בלשי ב NEW YORKER, הוא כיום קלאסיקה במיטבה. ובאחרית דבר מגלה לנו ג’נט מלקולם את מה שפשוט לא ייאמן.

ביקורות

"תיאור מרתק של עולם ביזארי ומבודד, ושל הגברים האובססיביים ששומרים עליו, או מנסים לפרוץ לתוכו. הספר הזה מרתק מתחילתו ועד סופו"


Sunday Times

"הספר הוא לא רק דוגמא לעבודה עיתונאית שהולכת ונעשית נדירה עם דעיכתה של העיתונות הכתובה, אלא גם הוכחה לכך שבזכות כתיבה משובחת, סיפור טוב הופך לסיפור מצויין."


יעל נעמני, ספרות ידיעות אחרונות

קריאה נוספת

ד"ר פרויד
הגיונות על הפילוסופיה הראשונית
הלקסיקון הרפואי השלם
המדענים הגדולים