ספרי עליית הגג | עזאזל - בוריס אקוניןקטלוג הספרים
כותרים
מחברים
אבולוציה
אכסדרה
אנשים
ביוגרפיות
ביולוגיה
בריאות
ג'רונימו סטילטון
הארי פוטר
היסטוריה
יהדות
ילדים
כלכלה
מדע
מחזות
מנורת קריאה
מקור
מתח
מתמטיקה
נגד הרוח
נוער
ספורט
ספרות יפה
עיון
פוליטיקה
פילוסופיה
פילוסופיה ומדע
פיסיקה
פסיכולוגיה
צבא
קלסיקה
שואה
שירה
תורת המשחקים
תיבת פנדורין
תרגום
מועדון ספרי עליית הגג

הצטרפו לרשימת הדיוור של מועדון ספרי עליית הגג וקבלו עדכונים במייל

"כל החיים שלך לא תצליחי לצאת מזה. ראיתי מה זה עשה לאבא שלי, אלי. הוא בידיים שלהם. אלה כל החיים שלו, לתמיד. אסור לך להיות חלק מזה. אבל אם החלטת, אז..."

תיכון לילה 2
חשוב לנו לדעת
facebook icon שלח חוות דעת
קטלוג
עזאזל
עזאזל

תעודת זהות

תרגום מרוסית: יגאל ליברנט
עיצוב עטיפה: דוד מוסקוביץ
דאנאקוד:3622738
תאריך הוצאה: 2004 / 5
פורמט: 13.5x21 ס"מ
כריכה: רכה
מספר עמודים: 262
מחיר: 84 ש"ח

עזאזל

בוריס אקונין

עזאזל מציג לעולם את מי שכבר זכה לכינוי "ג’יימס בונד של המאה ה-19": זהו אראסט פנדורין, גיבור הסידרה הבלשית של בוריס אקונין, שהיתה לרב-מכר בינלאומי.  

פנדורין, פקיד רישום זוטר, משועמם מעבודתו המייגעת במחלקת הבילוש של משטרת מוסקבה ומתחיל לחקור התאבדות תמוהה של סטודנט צעיר ועשיר. השנה היא 1876. זה עתה ראה אור ספרו של דוסטויבסקי - יומנו של סופר – ספר שדוסטויבסקי התחיל לכתוב אחרי שקרא בעיתון על התאבדות מפתיעה של צעיר עשיר ומוצלח. אקונין רומז שהדמיון מקרי; אכן, צירוף מקרים מוזר בספר המצטט את דוטויבסקי כבר בפרק הראשון. 

חידות מעין אלה, כמו גם ההקדשה שפותחת את הספר - "לזכר המאה ה-19, שהספרות בה היתה גדולה, האמונה בקידמה - חסרת גבולות, והפשעים בוצעו ופוענחו בחן ובטוב-טעם" - מרמזות על כך שהרומן הבלשי הזה הוא גם משחק ספרותי מתוחכם. 


אקונין (או בשמו האמיתי גריגורי צ’חארטישווילי), פרופסור לבלשנות ולספרות יפנית, יצר כאן מבוך מרהיב המשלב מחוות לגדולי התקופה: פושקין, טולסטוי, צ’כוב, בולגקוב, וגם שקספיר, אדגר אלן פו, ועוד רבים. מאז 1998 ב.אקונין (באקונין?) וגיבורו אראסט פנדורין הם כוכבים בינלאומיים. כתיבתו המסוגננת והמבריקה של אקונין הושוותה לגוגול ולטולסטוי והפכה אותו לאחד הסופרים הפופולריים ביותר ברוסיה. 


יותר מעשרה מיליון ספרי פנדורין נמכרו עד כה בשפות רבות והסידרה עובדה לטלוויזיה ולקולנוע. עזאזל הוא הראשון בסידרה הספרותית המיוחדת הזאת.

ביקורות

"אם אתם קוראים הקיץ רומן בלשי אחד, זה חייב להיות עזאזל"


Newsweek

"סידרה מסתורית ומקסימה של ספרי מתח... ואני חייב להודות שאני נהנה הנאה מאוד, מאוד, מאוד גדולה מהספר הזה "


דוד ויצטום, הטלוויזיה הישראלית

"אני רוצה להתוודות על התאהבות."


אריאנה מלמד, ידיעות אחרונות

"העלילה המותחת שומרת על קצב גבוה וכתובה בצורה מסוגננת להפליא… לא בכדי נקשרו לראשו של יוצר תיבת פנדורין זרים המשווים אותו לגוגול."


עומר אלוני, TimeOut תל אביב

"הכל כאן מדיף ניחוח רב קסם של תקופה אחרת. העלילה מתפתלת בשנינות ומסתיימת בטוויסט מפתיע שמותיר את הקוראים משתוקקים לקריאת המשך עלילותיו של הבלש המעונב, היועץ הטיטולארי שיעשה לכם את הקיץ אראסט פטרוביץ’ פנדורין."


רנה ורבין, העיר

"כדאי לכם: כי עזאזל של בוריס אקונין בכיכובו של הבלש המושלם פנדורין הוא מלאכת מחשבת"


נועה מנהיים, ידיעות תקשורת

"זמן רב ציפיתי לבואו של הבלש הרוסי הצעיר א.פ. פנדורין. מכבר יצא שמעו למרחוק במערב. והנה הוא כאן, מדבר בעברית… למרות מקרי הרצח והאכזריות, שורה איזה ליבוב על מהלך הדברים. נחמד להיות בתוך הסיפור הזה, לקרוא אותו בקלות, לקבל ממנו מוצא קטן לבריחתנו מן הזמן הזה ומוראותיו… מתיקות כזאת מעצם הצגת הדברים לא נחוותה כאן זמן רב."


תלמה אדמון, מעריב

"רומן נפלא שמחייה את התרבות הרוסית הגדולה"


נינה ווישקאוצן, TimeOut

קריאה נוספת

גמביט טורקי
הכתרה
חשכה נראית
סטיוארט