ספרי עליית הגג | ההר - אבנר גליקליךקטלוג הספרים
כותרים
מחברים
אבולוציה
אכסדרה
אנשים
ביוגרפיות
ביולוגיה
בריאות
ג'רונימו סטילטון
הארי פוטר
היסטוריה
יהדות
ילדים
כלכלה
מדע
מחזות
מנורת קריאה
מקור
מתח
מתמטיקה
נגד הרוח
נוער
ספורט
ספרות יפה
עיון
פוליטיקה
פילוסופיה
פילוסופיה ומדע
פיסיקה
פסיכולוגיה
צבא
קלסיקה
שואה
שירה
תורת המשחקים
תיבת פנדורין
תרגום
מועדון ספרי עליית הגג

הצטרפו לרשימת הדיוור של מועדון ספרי עליית הגג וקבלו עדכונים במייל

"אז כשאמרתי לסבתא ש“אין מה לדאוג“, לא לגמרי שיקרתי – פשוט כי יש דברים שאין ברירה אלא להתרגל אליהם. וממילא, אני לא חושבת שאפשר לדעת כל הזמן שאת מפחדת כל הזמן."

מי את בכלל
חשוב לנו לדעת
facebook icon שלח חוות דעת
קטלוג
ההר
ההר

תעודת זהות

עיצוב עטיפה: סטודיו מיכל ודקל
תאריך הוצאה: 2002 / 8
פורמט: 13.5x21 ס"מ
כריכה: רכה
מספר עמודים: 198
מחיר: 78 ש"ח

ההר

אבנר גליקליך

ההר הוא רומן המבוסס על סיפורה של חבורה מלוחמי גולני, שהוטלה לאחד הקרבות המרים בתולדות מלחמות ישראל - הקרב על כיבושו של מוצב החרמון ביום השלישי של מלחמת יום הכיפורים. בלי להסיט את המבט, ובדייקנות אכזרית, גליקליך מתאר את שמונה-עשרה השעות הדחוסות שבין תחילת ההיערכות לקרב ועד לכישלון העקוב מדם בו. זהו תיאור נוקב ורב-עוצמה, שמעטים כמותו נכתבו בספרות הישראלית. אנחנו ניצבים כאן לנוכח פניה האמיתיים של המלחמה - זוועות המוות והפציעה, אטימותם של הקצינים הגבוהים, ההכנה הלקויה והיהירות חסרת הכיסוי, ולצד כל אלה - גילויים של ידידות, אנושיות והקרבה עצמית. ד"ר אבנר גליקליך נולד בקיבוץ יפעת וגדל בקריית טבעון. הוא שירת בחטיבת גולני ונפצע בקרב הראשון על כיבוש מוצב החרמון. הוא גר בתל אביב ועוסק בחקר תולדות בית שני. ספרו השני, הדרך לקומראן, עוסק בפולחן הכהונה.

ביקורות

"ההר בא לסדוק מעט את המשכה של תופעת השתיקה. ייחודו הוא בכך שנמסרת בו עדות אישית לכישלון גדול: הקרב הראשון על החרמון בתחילת מלחמת יום הכיפורים. הוא מספר את סיפור הדברים בקול אמין, בקצב נכון ובמבט קרוב היודע גם להתרחק כשצריך."


יורם מלצר, מעריב

"קשה להניח מן היד את הספר… ההר הוא בין השאר כתב אשמה חריף מאין כמותו, מקומם ומעורר הזדהות נגד דרג המפקדים, מקבלי ההחלטות בצה"ל... אתה מוצא לרגע את עצמך רוצה בזה יחד איתו. שייתמו ייסוריו. ובמקביל, אתה חש רצון לנקום במפקדיו."


משה זונדר, סופשבוע, מעריב

קריאה נוספת

המסע הארוך
מלכוד 22
קמפ דייוויד 2000 מה באמת קרה שם?
המתיקות שאחרֵי