ספרי עליית הגג | הכלב של הפילוסוף - ריימונד גייטהקטלוג הספרים
כותרים
מחברים
אבולוציה
אכסדרה
אנשים
ביוגרפיות
ביולוגיה
בריאות
ג'רונימו סטילטון
הארי פוטר
היסטוריה
יהדות
ילדים
כלכלה
מדע
מחזות
מנורת קריאה
מקור
מתח
מתמטיקה
נגד הרוח
נוער
ספורט
ספרות יפה
עיון
פוליטיקה
פילוסופיה
פילוסופיה ומדע
פיסיקה
פסיכולוגיה
צבא
קלסיקה
שואה
שירה
תורת המשחקים
תיבת פנדורין
תרגום
מועדון ספרי עליית הגג

הצטרפו לרשימת הדיוור של מועדון ספרי עליית הגג וקבלו עדכונים במייל

"דמבלדור הסתובב והתחיל ללכת. בפינת הרחוב נעצר ושלף את המעמעם הכסוף. הוא לחץ עליו פעם אחת, ותריסר כדורים של אור עפו חזרה אל פנסי הרחוב, כך שרחוב פריווט הואר לפתע באור כתמתם, והוא הספיק להבחין בחתולה מנומרת שחמקה ונעלמה מעבר לפינה בקצה הרחוק של הרחוב. בקושי היה יכול עוד לראות את חבילת השמיכות על מפתנו של בית מספר ארבע."

הארי פוטר ואבן החכמים - 8 תקליטורים
חשוב לנו לדעת
facebook icon שלח חוות דעת
קטלוג
הכלב של הפילוסוף
הכלב של הפילוסוף

תעודת זהות

תרגום מאנגלית: דפי אגם-סגל
עיצוב עטיפה: סטודיו דוד ויוסף
תאריך הוצאה: 2010 / 8
פורמט: 13.5x21 ס"מ
כריכה: רכה
מספר עמודים: 215
מחיר: 88 ש"ח

הכלב של הפילוסוף

ריימונד גייטה

הכלב של הפילוסוף הוא, כפי שעולה משמו, ספר כפול ומכופל: על כלב, על פילוסוף, על אנשים ובעלי חיים, על מה שיש ומה שאין ביניהם.  

בספר הנפלא הזה, הפילוסוף האוסטרלי ריימונד גֵייטה מספר לנו סיפורים על כלבים וחתולים, דבורים ופרפרים, על המסתורין של בעלי החיים ועל שונותם מאיתנו, בני האדם. רבים מהסיפורים מתארים בעלי חיים שהוא הכיר, שאיתם חי בילדותו או בבגרותו: ג’ק התוכי, ג’יפסי הכלבה וטוסקה החתולה בעלת חוכמת הרחוב. גייטה מתמקד בהם ובאחרים בהקשר של חיי משפחה, ואז פונה לשאול שאלות פילוסופיות מסקרנות על המחשבות והרגשות של חיות. על מה חושבת ג’יפסי כשהיא יושבת על המחצלת שלה ומשקיפה אל הים? האם זו טעות לייחס לבעלי חיים מושגים כמו אהבה, מסירות, נאמנות, יגון, אומץ לב או חברוּת? למה אנחנו מגלים אכפתיות רבה כל כך כלפי יצורים מסוימים, ומעטה כל כך כלפי אחרים?  


הדיון של גייטה משתרע מהסופר ג’. מ. קוטזי ועד פילוסופים שונים, ובהם דקארט, ויטגנשטיין, סימון וייל וחנה ארנדט. גייטה מציע לנו צורת מחשבה שונה על בעלי חיים, ומרמז שהאהבה היא המספקת לנו את הדוגמה הטובה ביותר לכבוד שהם ראויים לו מצידנו. הכלב של הפילוסוף גדוש בסיפורים מעוררי השראה ובמחשבות על אופני ההתייחסות שלנו לדברים רבים מספור - מעכבישים ועד הרים. זהו ספר מרגש, פעמים רבות משעשע, ותמיד מלהיט מחשבה.

קריאה נוספת

על זבובים, עכברים ואנשים
רכות של זאבים
הדג שבתוכנו
לב כלב